modre oci
pexels.com
Jednohubky, Zaujímavosti

Nepríjemné pocity v hlave nemusia byť spôsobené len migrénou. Američanke sa do hlavy dostal malý votrelec

Dávajte pozor, bolesti hlavy môžu mať viac príčin.

Trpíte zvláštnymi pocitmi v hlave? Môže to byť z viacerých dôvodov. Môže k nim patriť stres, dehydratácia či únava. No bohužiaľ, aj chrobák. Práve ten bol príčinou zvláštnych pocitov 42-ročnej Američanky, ktorá zažila noc, na ktorú zrejme tak skoro nezabudne. Celý čas mala totiž v „hlave“ chrobáka, ktorý jej spôsoboval nepríjemné bolesti.

„Bolo to, akoby mi tam niečo brnelo a plazilo sa. Zakaždým, keď sa to znova pohlo, pálili ma oči,“ povedala Selvi, ktorá mala chrobáka v „hlave“ celú noc.

Selvi pomohli až na druhý deň v nemocnici. Röntgenové snímky ukázali cudzie pohyblivé teleso v čelnej oblasti jej hlavy. Malá sonda našla v nosovej dutine dospelého švába, ktorý pravdepodobne žene v noci vliezol do nosa. Šváb, ktorého doktor našiel, bol dokonca stále živý. To zrejme skomplikovalo jeho vyberanie, no po 45 minútach bol úspešne vonku.

Záverečný priebeh zákroku môžete vidieť aj na videu:

Tento nepríjemný zážitok je však veľmi ojedinelý, pretože šváb je naozaj veľký chrobák. Častejšie sa o dutín dostanú skôr menšie pavúky či mušky, no aj to nie je častý prípad, keďže náš dych ich skôr odplaší ako priláka.

zdroj: www.iflscience.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť