Nezaradené

ČÍNA: V dedine, ktorá sa nachádza vo vnútri jaskyne, žije 100 ľudí

Obec Zhongdong v provincii Guizhou v Číne je zrejme jediná obec, kde ľudia žijú v celoročne obývanej prírodnej jaskyni.

Jaskyňa sa nachádza v nadmorskej výške 1800 m n.m., preto je jediný spôsob ako sa do nej dostať – hodina pešej chôdze. Zložitý prístup do jaskyne spôsobuje jej obyvateľom každodenný boj o život. Obyvateľom nepomohla ani čínska vláda, ktorá vyhlásila, že Čína nie je spoločnosť jaskynných ľudí. Miestna škola, ktorá sa tu nachádzala bola preto v roku 2008 zavretá, deti musia odvtedy každý deň absolvovať pešiu 2-hodinovú cestu do najbližšej školy.

Za účelom zlepšenia životných podmienok sa obyvatelia snažia presvedčiť vládu, aby im postavili cestu, ktorá by ich spájala s okolitým svetom. Napriek tomu, že obyvatelia majú prístup k televízii, príležitostne i k novinám, zostávajú naďalej do značnej miery odrezaný od okolitého sveta.

V dedine, ktorá sa nachádza vo vnútri jaskyne žije 100 ľudí. V jaskyni si dokážu dopestovať nejaké plodiny, chovajú tiež dobytok. Raz týždenne však musia putovať do najbližšieho mesta, ktoré je vzdialené 15 km, kde si na trhu doplnia svoje zásoby potravín a spotrebného materiálu. Postavili si tiež vlastné basketbalové ihrisko.

Podľa najnovších informácií už existuje cesta, ktorá by spájala jaskyňu s okolitým svetom. Postarala sa o to narastajúca pozornosť médií. Stále viac obyvateľov sa sťahuje do iných oblastí (podľa požiadaviek vlády). Väčšina obyvateľstva sa však rozhodla zostať.  Študenti boli vyslaní do inej oblasti, kde môžu študovať a žiť, väčšina z nich však pravidelne navštevuje svoje rodiny cez víkendy a počas prázdnin.

miao-room-cave-village-china-8
img: boredpanda.com

miao-room-cave-village-china-3
img: boredpanda.com

miao-room-cave-village-china-2
img: boredpanda.com

miao-room-cave-village-china-1
img: boredpanda.com

miao-room-cave-village-china-7
img: boredpanda.com

miao-room-cave-village-china-6
img: boredpanda.com

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť