Nezaradené

Rodičia, ktorí kŕmia svoje deti vegánskou stravou môžu ísť do väzenia

Rodičia, ktorí dávajú svojim deťom vegánske jedlo by mohli ísť do väzenia na základe kontroverzného zákona navrhnutého v talianskom parlamente.

Návrh zákona bol predložený v nedávnej dobe talianskou političkou Elvirou Savino zo strany Forza Italiana. Navrhuje, aby rodičia, ktorí kŕmia deti (16 rokov a menej) vegánskou stravou, boli za to legálne zodpovední. Taktiež navrhuje rok vo väzení za výchovu dieťaťa na vegánskej strave, 4 roky v prípade, že dieťa je trvalo choré zo stravy a až 7 rokov v prípade, že dieťa zomrie.

„Nemám nič proti vegánom či vegánstvu, je to slobodná voľba dospelých.“ povedala Elviro Savino pre agentúru Reuters. „Len je pre mňa absurdné, že niektorí rodičia toto svoje presvedčenie vnucujú deťom často bez riadnych vedeckých poznatkov alebo lekárskej konzultácie.“

vegan-veggies-forks-header
img: via aetherforce.com

Táto správa prichádza ako reakcia na 4 prípady detí, ktoré boli hospitalizované v Taliansku za posledných 18 mesiacov po tom, čo boli kŕmené vegánskou stravou.

The American Dietetic Association tvrdí, že zdravotný stav vegánskych detí je len veľmi málo preskúmaný. Avšak dodávajú, že deti dodržujúce vegánsku diétu dosiahli svoje nutričné potreby a dostali tiež dostatok energetickej hodnoty.

Tento návrh aj podľa očakávaní vyvolal búrlivú debatu v Taliansku. Niektorí namietali, že počet detí s obezitou stále rastie a je to vraj závažnejší problém. Iní argumentovali, že lepšie vzdelávanie v oblasti zdravia a výživy by bol oveľa účinnejším riešením tohto problému.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť