modre oci
Nezaradené

Šimpanz severokórejskej ZOO je novou atrakciou, denne si zapáli niekoľko cigariet

Severná Kórea prekvapuje mnohým, najnovšie aj svojou ZOO. Jedným z jej obyvateľov je 19 ročný šimpanz, ktorý si zápali krabičku cigariet denne.

Zoologická záhrada hlavného mesta Pchjongjang v Severnej Kórei sprístupnila nové atrakcie pre návštevníkov. Populárnym je šimpanz Azalea, ktorý si pred očami ľudí pokojne zapaľuje cigaretu. Pracovníci zoo však tvrdia, že to v skutočnosti nevdychuje a cigarety si vie len zapáliť. Podobné triky nie sú novinkou. Nachádza sa tu dokonca aj opica, ktorá ľahko triafa basketbalový kôš.

161019-world-northkorea-smoking-chimp-exhale-0909_eda8221ce94a44038a48a1bfaee373da-nbcnews-ux-2880-1000img: nbcnews.com

Azalea, whose Korean name is "Dallae", a 19-year-old female chimpanzee, smokes a cigarette at the Central Zoo in Pyongyang, North Korea on Wednesday, Oct. 19, 2016. According to officials at the newly renovated zoo, which has become a favorite leisure spot in the North Korean capital since it was re-opened in July, the chimpanzee smokes about a pack a day. They insist, however, that she doesn’t inhale. (AP Photo/Wong Maye-E) img: telegraph.co.uk

Pchjongjangská zoo zniesla aj v minulosti vlnu kritiky zo strany aktivistov a ochrancov zvierat najmä na adresu zariadení, v ktorých sa zvieratá nachádzajú. Vraj sú v žalostnom stave. Súčasné vylepšenia spočívajú aj v takýchto trikoch a atrakciách. Od zlých priestorov a podmienok pre život to však veľký skok vpred nie je.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť