muzsky penis
Jednohubky, Ľudské telo, Veda a technika, Zaujímavosti

Vedci našli spojitosť medzi športovými autami a veľkosťou penisu. Uhádnete, ako to dopadlo?!

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste sa pozreli na seba do zrkadla a zamrmlali ste si, že by ste chceli vyzerať inak. Napríklad, že máte veľké brucho alebo zadok, ktorého sa chcete zbaviť. Alebo ste sa pozreli na svoje prsia a predstavili ste si ich inak, prípadne muži sa pozreli na rozkrok a zanadávali si, že ich pán boh neobdaril štedrejšie. Mnohí túto nespokojnosť so svojim telom riešia rôzne. Niekto ide nakupovať šaty, ďalší sa ponorí do sladkostí, a časť ľudí si ide kúpiť nové športové auto.

Vedci z University College London našli zaujímavé prepojenie medzi veľkosťou penisu u mužov a rýchlymi autami. Výskumníci v týchto dňoch publikovali štúdiu, ktorá sa volá „Malé penisy a rýchle autá: Dôkaz psychologického prepojenia“. Na tému upozornil portál iflscience.com.

Vedci sa pokúsili zistiť, či muži, ktorí si myslia, že majú menšie prirodzenie, tak či majú tendenciu kúpiť si športové auto skôr, ako ľudia, ktorých tento problém netrápi.

Experiment bol zdanlivo jednoduchý. Výskumníci povedali mužom nepravdivé informácie o veľkosti priemerného penisu. Uviedli, že vzpriamený penis priemerného muža je 17,78 centimetrov, hoci priemerný penis má v skutočnosti len 12,7 až 15,24 centimetrov. Časť respondentov uviedli v opačný omyl, aby si mysleli, že sú obdarení nadpriemerne. A potom respondentom nabitým touto falošnou štatistikou položili sériu otázok, ktorá sa týkala spotrebiteľských návykov a túžob.

Ako vidia športové autá muži s menším penisom?

Následne, keď si prešli odpovede, tak odhalili zaujímavú spojitosť. Muži, ktorí si mysleli, že majú menší penis, častejšie hodnotili športové autá ako viac žiadúce v porovnaní s mužmi, ktorí si mysleli, že majú nadpriemerne veľký penis.

„Zistili sme, že muži, a najmä muži nad 30 rokov, hodnotili športové autá ako žiadanejšie, keď mali pocit, že majú malý penis,“ napísali v štúdii vedci.

No záverom treba povedať, že táto práca ešte nebola recenzovaná. Ide o proces, kedy odborníci na danú problematiku hodnotia metodiku výskumu a kontrolujú aj závery, či sa k ním výskumníci dopracovali správne.

Ako však autori poznamenávajú v článku, práca poskytuje vzrušujúce dôkazy, že v starom prísloví môže byť niečo pravdy. Čo si myslíte o výsledkoch práce vy? Dajte nám vedieť nižšie alebo na sociálnych sieťach.

Prihlás sa k odberu noviniek z Vedelisteze.sk cez Google správy

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

facebook logo
Daj nám Like na Facebooku a získaj prístup k tým najzaujímavejším novinkám medzi prvými.