Nezaradené

Vedcom z MIT sa podarilo vynájsť druhú kožu, vďaka nej si možno udržíme mladistvý vzhľad

Koža postupne s vekom stráca elasticitu. Ide o prirodzený proces, do ktorého sa vedci už pred desiatimi rokmi pokúsili nahliadnuť s jediným cieľom – zmeniť ho. 

Rozhodli sa navrhnúť akýsi povrchový obal, ktorý by dokázal skutočnú kožu oživiť. Nedávno s touto „druhou kožou“ oznámili úspešné výsledky. Svojim nositeľom by mala dodať mladistvý vzhľad.

Tím vedený biomedickým inžinierom Robertom Langerom z MIT zahŕňal výskumníkov z Massachusettskej nemocnice, spoločnosti Living Proof a Olivo Labs. Ich nová koža vyrobená z polyméru so silikónovým základom, tvorí tenkú vrstvu na normálnej koži, ktorá udržiava vlhkosť, spevňuje a zjemňuje danú oblasť. Vedci novú kožu testovali na miestach pod očami, na nohách a predlaktiach. Neviditeľná vrstva má trvácnosť približne 24 hodín a je odolná voči vode aj poteniu.

second-skin-mit-treatment-889x381img: inhabitat.com

V rámci výskumu sa uskutočnilo už niekoľko štúdií a experimentov. Na nikom zo zúčastnených sa neprejavila negatívna reakcia. Výskum pozitívne vnímajú aj dermatológovia. Doktorka Tamara Griffithsová z Britskej asociácie dermatológov tvrdí, že výsledky sú porovnateľné z chirurgickým zákrokom. „Je potrebný ešte ďalší výskum, no už teraz ide o inovatívny a sľubný prístup k súčasnému problému.“ 

second-skin-by-mit-1020x399img: inhabitat.com

Podľa vedcov, ktorí za touto inováciou stoja, môže mať nová koža množstvo ďalších využití. S ďalším vývojom skúmania môže podľa nich dokonca ochrániť nositeľov pred škodlivými slnečnými lúčmi či liečiť ekzém.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť