modre oci
Nezaradené

Veľká mapa Európy: Ktorá národnosť je po domácich najpočetnejšia v danej krajine

Mapa vyššie ukazuje vlajku národnosti, ktorá má po domácich v danej krajine najväčšie zastúpenie. Zahŕňa aj občanov ktorí sa presťahovali dočasne za prácou.

– Írsko už nie je najväčším zdrojom obyvateľov Spojeného kráľovstva. Od roku 2011, kleslo na 4. miesto, za Indiou, Poľskom a Pakistanom.

– Ani Česká republika a Slovensko si navzájom nevymieňajú občanov, nakoľko boli spoločná krajina. Píše brilliantmaps.com

– Poliaci tvoria 2. najväčšiu skupinu v Írsku, na Islande, v Nórsku a v Litve.

– Turci tvoria 2. najväčšiu skupinu nielen Nemecku, ale aj v Holandsku, Dánsku, Rakúsku a Bulharsku.

– Aj keď ich môžete sotva vidieť, Portugalci sú 2. najväčšou skupinou v Luxembursku, zatiaľ čo Brazílčania tvoria 2. najväčšiu skupinu v Portugalsku.

– Dopad bývalého ZSSR môže byť ešte jasne vidieť, vzhľadom na to, že Rusi tvoria 2. najväčšiu skupinu v Estónsku, Lotyšsku, Bielorusku a na Ukrajine. Avšak, v samotnom Rusku sú Ukrajinci taktiež 2. najväčšou skupinou.

– Rovnako tak Srbi „obsadili“ štyri zo siedmych štátov Juhoslávie (Slovinsko, Chorvátsko, Bosna a Hercegovina a Čierna Hora), napriek tomu sú Maďari 2. najväčšou skupinou v Srbsku.

– Napokon, 2. najväčšia skupina v Španielsku, Taliansku a Maďarsku sú Rumuni.

Sporné: autor mapy sa rozhodol zahrnúť Kurdistan ako samostatný národ. A hovorí, že: „Mal som dilemu s Tureckom, pretože hoci Kurdistan nie je krajina, Kurdi (ktorí seba samých nepovažujú za turkov) sú s veľkým náskokom naj v Turecku.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť