modre oci
it.wikipedia.org vedelisteže.sk
Nezaradené

Viete čo spája mesto Verona s miestom na strednom Slovensku?

Romantické mesto Verona, v ktorom sa odohrala jedna z najväčších shakespearovských lások Rómeo a Júlia, sa nachádza na severe Talianska. Zamilované dvojice turistov z celého sveta láka svojou atmosférou, históriou, ale predovšetkým všadeprítomnými pamätihodnosťami, ktoré sú venované zaľúbencom z príbehu.

Ľúbiť by sme sa mali každý deň, nielen na sv. Valentína. Je mnoho spôsobov, ako si navzájom zaľúbení prejavujú lásku. Existuje aj taká možnosť, že si všetci milujúci a milovaní svoju lásku uzamknú na kľúčik lásky. Ak by ste tak chceli urobiť aj vy, nemusíte hneď cestovať do spomínanej Verony. Vedeli ste o tom, že podobné a rovnako romantické miesto sa nachádza na strednom Slovensku?

Foto: Autor Zuzana K.

Foto: Autor Zuzana K.

Pre všetky zamilované duše je magicky romantické miesto – Skala lásky na Chvatimechu – neďaleko obcí Valaská a Hronec (okres Brezno) ako stvorené. Toto jedinečné miesto je určené nielen zamilovaným dvojiciam, ale tiež každému, kto si chce oddýchnuť v príjemnom prostredí lesíka. Skala lásky je tvorená monumentálnym aktom ženy a muža. Medzi dvojicou je v skale umiestnená mreža. Súčasťou tohto romantického miesta sú i umiestnené lavičky drevorezbára Martina Kalmana, vyrezávané v pôsobivom štýle.

Foto: Autor  Zuzana K.

Gigantický akt dvojice namaľoval umelecký maliar Pavol Havaš z Hronca. Mreža umiestnená v skale je prístupná romantickým dušiam na uzamknutie si svojho zámku lásky, tak ako je to vo Verone, pod balkónom spájajúcim sa s históriou tragického príbehu lásky dvoch znepriatelených rodín Rómea a Júlie. Hrejivú atmosféru miesta umocňuje neďaleká kaplnka zasvätená sv. Antonovi Paduánskemu, patrónovi zábudlivých a strácajúcich. Kaplnka bola postavená talianskymi robotníkmi počas stavby železničnej trate.

Foto: Autor Zuzana K.

Foto: Autor Zuzana K.

Ako sa sem zaľúbené dvojice dostanú? Skala lásky sa nachádza asi 15 min. pešo od železničnej zastávky Chvatimech. Nájdete ju jednoducho aj vďaka viditeľnej kaplnke či pomocou červenej smerovej šípky. Nenechajte si ujsť návštevu tohto neobyčajného romantického miesta, neobjaveného ešte mnohými návštevníkmi. Príďte si aj vy uzamknúť svoju lásku.

zdroj: horehronie.sk

Autor: Zuzana Koštialová

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť