modre oci
Nezaradené

Život bez jedla – výmysel alebo realita?

Viete si svoj život predstaviť bez jedla? Ak si myslíte, že je to nemožné, mýlite sa. Predstavím vám človeka, ktorý to dokázal!

Slovák Peter Starec je človek, ktorý žije úplne bez jedla a jediné, čo do svojho organizmu prijíma, sú tri až štyri šálky kávy denne. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako totálne šialenstvo, no za týmto asketickým spôsobom života sa skrýva filozofia s výstižným názvom – brethariánstvo. Samotný názov je odvodený z anglického slova „breath“ – dych a jeho stúpenci žijú výhradne z tzv. prány (energie), teda zo vzduchu. Podľa tejto filozofie je výživu možné získať priamo zo slnečnej energie, ktorá je základným zdrojom životnej sily a vitality.
614-02762763
Tento životný štýl sa však často stretá s nepochopením. Na tieto reakcie je však Peter zvyknutý. Možno práve preto, že mu život v rámci tejto filozofie prináša mnohonásobné výhody. Jednou z výhod je, že telo Petra Starca údajne funguje bez toho, aby muselo bojovať s toxínmi, ktoré vznikajú pri trávení. Týmto spôsobom si zlepšuje všetky životné funkcie a podľa jeho slov nemôže ochorieť. Extrém dokonca nespočíva len v kompletnej absencii potravín, ale úzko sa dotýka i potreby spánku. „Spím zhruba tri hodiny denne. Ale vyskúšal som, že aj dve noci som vôbec nespal, “ dodal na záver.
primarni_energie_kategorie
Peter však nie je jediný človek, ktorý jedlo odmieta. Prvá známa brethariánka bola Terézia Neumannová (1898–1962) z nemeckého Konnersreuthu, ktorá se údajne 36 rokov živila len hostiami zo svätého prijímania.

Zdroj: webnoviny.sk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť