stres
Zdroj: unsplash.com (Luis Villasmil)
Jednohubky

12 signálov, ktorými vám vaše telo hovorí, že ste pod príliš veľkým stresom

Naše telo je neuveriteľne zložitý stroj, ktorý reaguje nielen na vonkajšie zmeny, ale aj na tie vnútorné. Psychologička Dr. Susan Babel, ktorá sa špecializuje na depresiu, navrhla pomerne zaujímavú teóriu o našich telesných signáloch.

Susan považuje nepohodlie a bolesť za signály úzkosti, skrytých obáv a nevyriešených problémov. Chronická bolesť je symptóm stresu a emočných problémov.


1

Hlava

Príliš veľký stres je hlavná príčina akejkoľvek bolesti hlavy. Môže sa tak stať z obáv z možných zlyhaní, maličkostí alebo neustáleho náhlenia sa.

Vyhraďte si nejaký voľný čas iba pre seba. Relaxujte a ničím sa chvíľu netrápte. Oddýchnite si bez výčitiek svedomia, zaslúžite si to! Zvýšite tak vašu produktivitu a tiež sa zbavíte bolesti hlavy.


2

Krk

Bolesť v krku znamená ťažký odpor voči iným ľuďom alebo nespokojnosť s vlastnou nedokonalosťou. Krk nás bolí keď nedokážeme odpustiť niekomu inému alebo naopak samým sebe.

Zmente svoj postoj k sebe a k ostatným. Väčšinu času vám ľudia nechcú ublížiť, nebojte sa ich. Nemusíte tiež spĺňať svoje prísne očakávania. Berte všetko s nadhľadom a naučte sa odpúšťať. Je tiež dôležité, aby ste mysleli na veci, ktoré máte radi.


3

Ramená

Bolesť ramien je spôsobená emočným zaťažením a neustálym tlakom. Možno na vás niekto vyvíja veľký tlak alebo len nemôžete urobiť dôležité rozhodnutie a začať niesť toto ťažké bremeno.

Skúste zdieľať vašu záťaž s blízkym priateľom, budete cítiť úľavu! Dokonca aj keď sa len tak porozprávate o svojich starostiach. Nebudete sa s vašimi ťažkosťami vyrovnávať osamote a možnože vám priateľ aj pomôže sa vášho problému zbaviť jednoduchým riešením.


4

Horný chrbát

Nedostatok emočnej podpory a blízkych ľudí okolo vás sa môže prejaviť bolesťou v hornej časti chrbta. Stáva sa to, keď sa cítite nemilovaní alebo nedocenení.

Komunikujte s rôznymi ľuďmi. Nezameriavajte sa iba na seba – buďte otvorení a priateľskí. Zoznámte sa s novými ľuďmi, choďte na rande a čo je najdôležitejšie, nedržte pocity náklonnosti v ústraní.


5

Spodný chrbát

Ak máte nejaké finančné starosti, môže vás bolieť spodná časť chrbta. Možno ste tajne posadnutí myšlienkou žiť bohatý život alebo len ľudia okolo vás vám celý čas spôsobujú starosti o peniazmi.

Za peniaze si šťastie nekúpite. Môže to znieť ako klišé, ale je to pravda. Preto si konečne prestaňte robiť starosti! Najlepšie veci na svete sú zadarmo. Robte to, čo milujete. Prinesie vám to nie len radosť, ale aj profit.


6

Lakte

Bolesť lakťov znamená nedostatok flexibility a neochotu urobiť kompromis. Pravdepodobne bránite niektorým významným zmenám, ktoré môžu nastať vo vašom živote. Alebo len máte strach z niečoho nového.

Niekedy si môžete myslieť, že život je príliš ťažký a komplikovaný. Ale to je len pocit! Možno len veci robíte komplikovanými. Buďte flexibilní a nemíňajte svoju energiu na boj s vecami, ktoré nie ste schopní ovplyvniť.


7

Ruky

Bolesť v rukách znamená, že naozaj potrebujeme priateľa, oddýchnuť si alebo sa iba rozprávať so správnymi ľuďmi. Ak nás bolia ruky, je lepšie vyliezť zo svojej ulity.

Skúste si nájsť nových priateľov. Choďte na obed s vašimi kolegami, kúpte si vstupenky na športové podujatie alebo choďte na koncert. Snažte sa byť súčasťou davu. Neváhajte sa dať do reči s cudzími ľuďmi, pretože nikdy neviete, kde si môžete nájsť dobrého priateľa.


8

Boky

Ľudí, ktorí sú zvyknutí na pohodlie a milujú žiť predvídateľný život, môže trápiť bolesť v oblasti bokov. Strach zo zmeny, učinenia veľkého rozhodnutia alebo neochota priniesť niečo nové do života sú príčiny bolesti bedrových kĺbov.

Nebráňte prirodzenému priebehu života. Život je v pohybe – mení sa, a to ho robí zaujímavým. Premýšľajte o všetkých životných zmenách ako o dobrodružstvách. A hlavne neodkladajte žiadne dôležité rozhodnutia!


9

Kolená

Veľké ego je pravdepodobne príčinou bolesti kolien. Môžu nás bolieť keď si o sebe príliš veľa myslíme a nestaráme sa o druhých. A tiež, keď sme si absolútne istí, že sa svet točí iba okolo nás.

Rozhliadnite sa okolo seba – nie ste jediný človek vo vesmíre. Zaujímajte sa aj o ostatných. Počúvajte svojich priateľov, pomôžte svojej mame, kryte svojich spolupracovníkov. Pomáhajte ľuďom častejšie! Môžete sa dať tiež na dobrovoľníctvo.


10

Lýtka

Bolesť lýtok je znamením emočného napätia. Sebectvo, neustále obavy o vzťah a prílišná žiarlivosť sú jedny z ďalších príčin.

Je dôležité naučiť sa dôverovať vašej druhej polovičke. Uvoľnite sa a prestaňte kontrolovať svojho partnera. Možnože už je čas aby ste upustili od všetkého, čo vás trápi alebo privádza do šialenstva.


11

Členky

Bolesť v členkoch môže znamenať, že na seba zabúdate alebo potrebujete viac potešenia vo svojom živote. Možno, že vaša práca vám zaberie všetok čas alebo neberiete svoje potreby dostatočne vážne a vždy nechávate svoje sny v úzadí.

Je čas nechať sa hýčkať. Kupujte si drahé veci, doprajte si dostatok kvalitného spánku alebo skúste nejakú chutnú dobrotu. Zabudnite na chvíľu na svoju prácu a premýšľajte napríklad o nejakom romantickom vzťahu. Alebo si naplánujte výlet snov!


12

Chodidlá

Apatia môže zapríčiniť bolesť nôh. Je to akoby sa naše telo odmietalo pohnúť vpred. Ako keby sme sa báli života a nevideli dôvod pohnúť sa ďalej. Pokiaľ si podvedome myslíme, že sa všetko pokazí a celý náš život je veľký neúspech, rozbolia nás nohy.

Naučte sa vnímať aj drobné radosti vo svojom živote. Pozrite sa, aký krásny sve je a akí úžasní ľudia v ňom žijú! Užite si rôzne chute, zvuky, vietor a slnko. Adoptujte si domáceho miláčika alebo skúste nové hobby. Naplňte svoj život zaujímavými aktivitami a vecami. Zabudnite na všetky zlé spomienky a usmievajte sa viac. Nájdite niečo, čo vám každý deň prináša radosť!


Milujte sami seba a odpúšťajte si. Buďte ohľaduplní k druhým a pokúste sa držať zášť voči iným na uzde. Komunikuje, usmievajte sa (Pretože úsmev vám svedčí najviac!) a snažte sa byť zdraví a fit.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť