clovek ktory sa chysta zjest psie jedlo
Zdroj: labs.openai.com, Vedelisteze.sk
Jednohubky, Zaujímavosti

6 nechutných povolaní, na ktoré musíte mať žalúdok! Viete si niektoré z nich predstaviť ako svoj nový job?

V práci trávime väčšinu svojho času a preto je dôležité, aby nás aspoň trochu napĺňala. Ak však naša vysnená práca nie je dostatočne finančne ohodnotená, musíme sa častokrát obzerať po inej profesii, ktorá by nás uživila lepšie. Sú profesie, po ktorých je dopyt väčší, no je aj pár takých, na ktoré musí mať človek silný žalúdok. Pozrite sa na tie najnetradičnejšie povolania, aké ľudia vykonávajú, píše theclever.com.

Na to, aby ste sa stali dojičom hadov, mali by ste mať určite v láske hady a vyštudovaný jeden z odborov ako je herpetológia, ktorá skúma plazy, biológia, chémia alebo biochémia. Úlohou dojiča hadov je získať jed hadov a to buď ručne alebo elektrickou simuláciou. Extrahovaný jed sa potom uchová pomocou lyofilizácie a ďalej sa dodáva farmaceutickým firmám, ktoré ho spracúvajú na výrobu liekov účinných v prípadoch ako sú mŕtvica, infarkt, krvné zrazeniny či rôzne nádory.

Ochutnávač a tester psieho žrádla nie je pozícia len tak pre niekoho. Aj pre výkon tejto pozície sa vyžaduje odborné vzdelanie. Odborníci pri zostavovaní správneho zloženia krmiva najskôr posúdia jeho nutričné hodnoty a predpokladajú, že to, čo chutí ľuďom, bude chutiť aj psom či mačkám. Záverom testovania a ochutnávaniu sú správy a návrhy na zlepšenie chuti, kvality a konzistencie produktu. Testeri krmiva pre domáce zvieratá zarábajú v Amerike v priemere 34 000 – 117 000 amerických dolárov za rok.

Pachový tester vyhodnocuje efektivitu tovaru a poskytuje firmám spätnú väzbu. Tester testuje pachy všetkých tovarov, ktoré si viete len predstaviť a to od potravín, kozmetiky až po hygienické pomôcky. Testovanie prebieha v laboratórnych podmienkach a preto sú hlavnými predpokladmi pre výkon tejto funkcie ukončené vysokoškolské vzdelanie v oblasti chémie a vycibrený nos. Firmy vyrábajúce telové spreje a dezodoranty využívajú služby týchto testerov. Tí testujú účinnosť výrobkov doslova na vlastnej koži, pričom nanesením dezodorant na podpazušie overujú jeho účinnosť občasným ovoňaním. Za rok by ste na tejto pozícii vedeli zarobiť najmenej 30 000 až 116 000 dolárov ročne.

Profesionálnym smútiacim je osoba, ktorá je najatá rodinou zosnulého, ktorá chce počas pohrebu zaplniť miestnosť smutnými ľuďmi. Dôvodom býva aj skutočnosť, že zosnulý bol za svojho života tak nepopulárny, že je potreba najať profesionálnych smútiacich, aby zaplnili pohrebnú sieň. Úlohou najatých smútiacich je presvedčiť ostatných návštevníkov, že zosnulý mal veľa priateľov a známych, vďaka čomu si títo herci vedia zarobiť od 16 až 20 dolárov za hodinu.

Tieto 2 povolania si vyžadujú žalúdok z ocele

Zberač zvratkov je pozícia, ktorú využívajú zábavné parky, kde sa kolotoče nezastavia. Úlohou  zberačov je čakať na skončenie jazdy zábavnej atrakcie a odstrániť obsahy žalúdkov jej návštevníkov z konštrukcie. Bez ohľadu na to, koľko zvratkov sa zberačom podarí vyzbierať, ich plat sa pohybuje okolo 25 000 amerických dolárov za rok.

Neverili by ste, že aj kontrolór ľudských plynov si vyžaduje absolvovanie školenia a zloženie akreditačnej skúšky. Pri tejto práci sa jedná o profesionálov, ktorých úlohou je vyvodiť záver z pachu ľudského plynu. Napríklad, ak je tento zápach neznesiteľný, vedia vám dať odporúčania ohľadom zníženia konzumácie mäsa a celkovej úpravy stravy. Takáto práca prináša odmenu až 50 000 dolárov za rok, no musíte spĺňať podmienky ohľadom perfektného čuchu a nesmiete holdovať alkoholu či cigaretámc.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť