Jednohubky

Cheopsova pyramída skrýva tajomstvá

Cheopsova pyramída pravdepodobne skrýva neodhalené miesta…

Egyptskí archeológovia robili v Cheopsovej pyramíde dva týždne termálne skeny a objavili niekoľko zaujímavostí. Minister Mamhoud el-Dematy oznámil, že minimálne v troch častiach pyramídy našli teplejšie miesta- všetky sa nachádzajú v dolnej časti. Najzaujímavejším miestom je anomália umiestnená v južnej časti na úrovni zeme. Vedci preverovali túto informáciu niekoľkokrát, merali termálnymi skenmi pyramídu viackrát denne v najrôznejších denných i nočných hodinách (aby eliminovali vplyv slnečného svetla a ďalších vonkajších faktorov). Výsledky sú však úplne jednoznačné: zdroj tepla sa nachádza vo vnútri pyramídy.

Pyramids_of_Cheops

Možností o tom, čo by to mohlo spôsobovať je niekoľko. Tou najzaujímavejšou by mohli byť zatiaľ neobjavené vnútorné priestory. Mohlo by však ísť aj o iné materiály, ktoré mohli byť použité pri stavbe pyramídy. ,,Prvý rad kameňov v pyramíde je úplne rovnaký, ale vnútri je nepravidelnosť. Podľa všetkého je medzi nimi úzky priechod,“ povedal minister.

Ďalšie anomálie boli nájdené v hornej polovici pyramídy. El-Damaty vyzval všetkých významných egyptológov, aby sa zapojili do ďalšieho výskumu. Najprv je však potrebné prísť s nápadmi, čo by tieto anomálie mohli znamenať a potom nájsť spôsob, ako ich ďalej skúmať.

cheops04

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť