modre oci
Zaujímavosti

7 dokumentárnych filmov, ktoré vám ukážu, že realita je často desivejšia ako fikcia

Ďalšia séria dokumentov vás opäť presvedčí o tom, že samotná realita dokáže byť mnohokrát desivejšia ako fikcia. Scenár im totiž napísal sám život. Inšpirujte sa našimi tipmi a možno pár večerov pri filme či seriáli vymeňte za zdokumentovanú skutočnosť.

Cropsey, 2009

Neposlušné deti v New Yorku desiatky rokov strašili legednou o vrahovi Cropsey. Dvaja režiséri Joshua Zeman Barbara Brancaccio sa rozhodli pátrať po pôvode a vzniku tejto postavy. To k čomu sa dopátrajú sa ani zďaleka legendou nazývať nedá.

Child of rage, 1990

Beth Thomasová nemala veľmi pekné detstvo. Nepríjemné zážitky vyústili až do potreby terapií, kde sa odhaľuje jej skryté tajomstvo – neustály hnev k osobám, ktoré by ju mohli mať radi a nutkanie dokonca zabíjať. Dokument sa zaoberá zvláštnou psychikou len 8 ročného dievčatka, ktoré museli na noc zamykať v izbe, aby nezabilo vlastného brata.

Capturing the Friedmans, 2003

Zdanlivo normálna rodina za stenami svojej domácnosti skrýva viac, ako by ste na prvý pohľad mohli tušiť. Dokumentárny film sa zaoberá rodinou Friedmanových, ktorá bola v 80. rokoch obvinená z detskej pornografie. Spočiatku šlo len o otca Arnolda, no neskôr zo zneužívania detí obvinili aj jeho syna Jessa. Ste zvedaví, ako to celé dopadne?

The Cove, 2009

V roku 2010 toto spracovanie získalo Oscara za najlepší dokumentárny film. Dôvod je celkom jednoduchý, tvorcovia vyniesli na povrch dlho zamlčiavaný problém. V dedinke Taiji v Japonsku sú pre zisk zajaté a brutálne zabíjané delfíny. Ide o skrytú lokalitu, kde sa len tak ľahko nedostanete, no zoberú vás tam skryté kamery.

Interview with a Cannibal, 2011

Už názov presne naznačuje o čo pôjde. Vo filme je vyspovedaný Issei Sagawa, ktorý v minulosti zavraždil svoju spolužiačku a neskôr sa ňou dokonca kŕmil. Nič pre slabé žalúdky. Najzvláštnejšie je, že ho neskôr prepustili a Sagawa si dnes žije pokojným životom v Japonsku.

Suicide Forest, 2011

Les s názvom Aokighara pod horou Fudži priťahuje mnohých ľudí, nemá to však také dôvody, ako by sme mohli predpokladať. Ročne tu obesením alebo predávkovaním sa spácha samovraždu množstvo japonských občanov. V dokumente sa spolu s tvorcami prejdete samotným lesom a pokúsite sa prísť na to, prečo sa stal práve takým temným miestom.

In a town this size, 2011

Malé mestečko, kde každý pozná každého, no nie až tak dobre. Všetkým dobre známy detský doktor Bill Dougherty túto idylku pokojného mesta narušil, sexuálne totiž zneužil stovky detí, ktoré boli jeho častými pacientmi. Obete sa so svojimi príbehmi delia priamo s divákmi prostredníctvom kamery.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť