banan_titullna fotografia
Jednohubky, Ľudské telo

Môžu niektoré potraviny podporiť mužskú sexuálnu túžbu? A viete, ktoré by to mali byť?

Ako muži starnú, môže byť udržanie silného sexuálneho apetítu náročnou úlohou. Aj keď kľúč k prameňu mladosti stále ostáva neobjavený, existujú určité potraviny, ktoré môžu mať vplyv na sexuálnu túžbu a celkové zdravie mužov. Aj keď nie sú žiadne exaktné dôkazy o priamom vzťahu medzi jedlom a libidom, niektorí odborníci upozorňujú na dôležitosť vyváženej stravy, píše portál piedmont.org.

Po dosiahnutí veku 50 rokov dochádza u mužov k prirodzenému poklesu hladiny testosterónu, čo má vplyv na ich sexuálny apetít. Urológ Raj Laungani vysvetľuje, že nie je žiadnym prekvapením, že nie všetky potraviny môžu priamo ovplyvňovať libido. Napriek tomu strava môže hrať dôležitú úlohu vo vytváraní celkovej energie a nálady, čo môže mať nepriamy vplyv na sexuálnu túžbu. Niekedy sú niektoré živiny z potravín nevyhnutné pre udržanie zdravého sexuálneho života a určité potraviny sa tak skutočne zdajú byť spojené so zvýšením sexuálnej túžby u mužov.

Nasledujúce potraviny majú mnohé benefity pre ľudské telo a patria k nim napríklad čierne maliny, ktoré sú bohaté na fytochemikálie a môžu zvýšiť libido a sexuálnu vytrvalosť. Píniové oriešky zas obsahujú arginín, ktorý sa v tele mení na oxid dusnatý a pomáha rozširovať cievy. Avokádo, okrem toho, že je plné zdravých tukov, obsahuje vitamínu B6 a kyselinu listovú, ktoré prispievajú k energii a zvyšujú sexuálny apetít u mužov.

Takisto vodný melón obsahuje citrulín, ktorý sa mení na arginín a pomáha rozširovať krvné cievy. V neposlednom rade extra panenský olivový olej zvyšuje krvný obeh a má zdravotné výhody pre srdce a prevenciu niektorých chorôb. Zabudnúť netreba ani na brokolicu, ktorá obsahuje indol-3-karbinol a môže pomáhať znižovať hladinu estrogénu a zvyšovať tak libido u mužov.

Sexuálna túžba nie je len o potravinách

Doktor Laungani zdôrazňuje, že sexuálnu túžbu ovplyvňuje celý rad faktorov a preto nie je možné ju spojiť len s jedlom. Celkový duševný a fyzický stav zohráva dôležitú úlohu v mužskom sexuálnom zdraví. Rovnako tak aj cvičenie, udržiavanie zdravej váhy a strava majú vplyv na sexuálny apetít.

Na druhej strane existujú faktory, ktoré môžu u mužov sexuálnu túžbu znižovať. Nadváha či obezita, nezdravá strava, nedostatok cvičenia, zlé spánkové návyky, dehydratácia, nadmerná konzumácia kofeínu, alkoholu a stres stoja za nízkym sexuálnym apetítom.

Doktor Laungani dodáva, že keď sa muži starajú o svoje zdravie a majú stabilné vzťahy, ich sexuálny apetít sa zvyčajne zlepšuje. Tým pádom je dôležité dbať na celkový životný štýl a venovať pozornosť strave, aby sa dosiahol zdravý a spokojný sexuálny život. Takže aj keď kľúč k prameňu mladosti možno neexistuje, správna strava a zdravý životný štýl môžu pomôcť mužom udržať si silný sexuálny apetít aj v strednom veku, za zváženie to predsa stojí.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť