emocie
Jednohubky, Ľudské telo

Prečo niektorí ľudia nie sú pekní, ale aj napriek tomu sú veľmi atraktívni

Chceli by ste byť radšej krásni, alebo mimoriadne atraktívni? Zdá sa to byť zbytočná otázka, všakže? Slová „krásni“ a „atraktívni“ sa predsa dajú vnímať ako synonymá, nie je to tak?
Nie úplne.

Aj keď si tieto slová zamieňame, v skutočnosti sú to dva odlišné atribúty. „Krása“ sa vzťahuje iba na náš vonkajší vzhľad. Zahŕňa veci ako:

• Účes, jeho dĺžku a farbu
• Farbu očí a ich tvar
• Stavbu tela

Všeobecne povedané, čistá a skutočná krása je vecou genetickej predispozície a nemôže byť umelo vytvorená – ale môže byť vylepšená. Inými slovami, ak človek nie je prirodzene krásny, môže si vzhľad vylepšiť, ale nikdy nebude naozaj nádherný.

„Atraktivita“, na druhej strane, je zmiešavanie vonkajších atribútov a vnútorných vlastností, ktoré sa kombinujú pre vytvorenie istého druhu príťažlivosti, ktorý je nevysvetliteľný.

Atraktivita zlučuje:

• Fyzický vzhľad
• Životný postoj
• Osobnosť
• Povahu

A preto, vysoko atraktívny jedinec môže byť menej ako priemerný v oblasti výzoru. Vidíme následky tohto javu v našich každodenných životoch. Zoberme si napríklad „podivný pár“, kde žena je ohromujúco nádherná a chlap spomínaný priemer. V duchu sa môžu ľudia pýtať: „Prečo je s ním?“ Odpoveď je veľmi jednoduchá: to, čo mu chýba v oblasti výzoru kompenzuje svojou neodolateľnosťou v iných oblastiach.

Vezmite si populárneho britského R & B speváka Seal. Pre väčšinu ľudí nie je celkom „pastvou pre oči“. Avšak, bol dostatočne atraktívny nato, aby sa stal svetovo známym v priemysle, v ktorom dobrý vzhľad je podmienkou a zlatou vstupenkou k úspechu. Taktiež si získal srdce veľmi krásnej supermodelky Heidi Klum.

Atraktívni vs krásni

Krásni:

Krása je rigidný, statický fyzický obraz.
Krása môže byť zdedená, upravená vo photoshop-e, alebo získaná chirurgicky.
Krása vedie jednotlivcov k sledovaniu fyzických čŕt spojených s týmto slovom.

Atraktívni:
Atraktivita je meniaca sa a variabilná. Vychádza zvnútra navonok.
Atraktivita sa časom vyvíja. Je nestarnúca.
Atraktivita je dosiahnuteľným cieľom pre tých, ktorí sa starajú o svoje telo, užívajú si život a venujú sa druhým.

Náš vzhľad môžeme zmeniť  s make-upom a kozmetickými procedúrami. Môžeme manipulovať s naším telom a vlasmi pomocou oblečenia, tetovania a ozdobami. Ale vzhľad je len časť rovnice. Zo všetkých elementov, ktoré nás robia skutočne atraktívnymi je fyzická krása len jednou z nich.

Tak čo teda robí človeka atraktívnym?
Byť atraktívnym človekom znamená viac ako mať skalopevné svaly, dokonalý chrup a „Disney vlasy“. Vystihuje a vyžaruje to skutočnú podstatu, kým sme ako ľudské bytosti.
Spôsob, akým jednáme s ostatnými a so svetom okolo nás je kľúčom k ozajstnej atraktivite. Je to o tom, ako sa na seba pozeráme. A čo je najdôležitejšie, ako sa vďaka nám na seba pozerajú ostatní, keď sú v našej prítomnosti.
Nedajte sa pomýliť, fyzická krása je pri atraktivite veľmi dôležitým elementom. Byť upravení, čistí, a reprezentatívni srší sebavedomím a schopnosťou vlastného ocenia – dve veľmi atraktívne kvality.

Jednoducho povedané, byť atraktívni je naša schopnosť pritiahnuť ľudí k sebe…je to naša príťažlivosť.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť