Nezaradené

„Stratený“ vojak sa našiel v posilovaní

Britského profesionálneho vojaka Marka Smitha v Afganistane zasiahla strela do nohy, ktorá mu poškodila stehennú tepnu. Lekári mu museli končatinu amputovať. Brit sa po odchode z armády začal venovať posilňovaniu.

„Slúžil som u prvého pluku Grenadier Guards v rokoch 2003 až 2013. O nohu som prišiel v roku 2011 a teraz som súťažiaci disability bodybuilder,“ píše Smith na svojom profile na Facebooku.

„Keď som odišiel z armády, cítil som sa stratený. Byť členom Grenadier Guards som chcel byť celý život, bolo to všetko, po čom som túžil. Potom som bol podľa manželky doslova zúfalec, „priznal bývalý vojak v rozhovore pre denník Metro.

Na nohy ho znovu postavili synovia. Kvôli nim na sebe začal pracovať a pestovať kulturistiku, aby im dokázal, že ani postihnutie nemusí brániť človeku v aktívnom živote.

„Vždy som sa zaujímal o fitness a potom si prečítal o kulturistike a súťaži Pure Elite pre postihnutých, tak som sa prihlásil a moc o tom neuvažoval. Nikdy nezabudnem na to, keď ma vyvolali ako víťaza, ľudia mi tlieskali postojačky. V marci mierim do USA na ďalšiu súťaž, dúfam, že si tam urobím dobré meno a otestujem sám seba, „dodal.

ZCZN.profimedia_0220774096_jpg

ad_161283456

477581-top_foto1-bq19w

Zdroj: .src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť