podvadzanie partnera
Zaujímavosti

Štúdia dokázala, že ľudia s určitou poruchou osobnosti sú atraktívnejší

Všimli ste si, že tí dobráci a úplne normálni majú väčšinou problém nájsť si partnera alebo svoju vytúženú lásku? Taký je trend dnešnej spoločnosti.

V kurze sú skôr tí vymykajúci sa kontrole. Nie sú úplne v poriadku, robia problémy, trápia nás, no aj tak si mnohokrát radšej zvolíme ich, ako niekoho milého s usporiadaným životom. Prečo je to také lákavé?

Na to sa pokúša odpovedať veda. Uskutočnená štúdia dokázala, že ľudia s extrémnymi prejavmi svojej osobnosti sú atraktívnejší ako tí obyčajní. Často sú nervózni, výbušní či úzkostliví – jednoducho trochu mimo. Výskumy odhalili fakt, že ľudia s určitou poruchou osobnosti, napríklad tí neurotickí či impulzívni, majú počas svojho života viac partnerov a dokonca viac detí. Ukázalo sa, že aj neurotické ženy mali o 34% viac dlhotrvajúcich vzťahov a až o 73% viac detí ako normálny priemer aj napriek tomu, že sa u nich prejavovala úzkosť a nestálosť.

Ako atraktívni sa tiež ukázali tí, ktorí sa neboja riskovať. Lezú po skalách alebo skúšajú skydiving. Podľa Fernanda Gutiérreza, ktorý danú štúdiu uskutočnil, je dôvodom tejto atraktivity ich zdanlivá neobyvklosť či zvláštnosť. „Sú sebeckí, nerozvážni, porušujú pravidlá a sú rebeli. No aj napriek tomu sú tiež nezávislí a odvážni, žijú zaujímavé a šialené životy. Práve to môže vysielať akýsi signál, že ich stav a genetické predispozície sú v najlepšej kvalite.“

Je zvláštne, že niekto s podivnými prejavmi svojej osobnosti je pre nás jednoducho atraktívnejší. Zvláštne, no pravdivé a možno aj trochu inšpiratívne v tom, aby sme boli odvážnejší a napríklad toľko neriešili, kto si o nás čo myslí.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť