podvadzanie partnera
Ľudské telo, Veda a technika

Sú pekní ľudia skutočne šťastnejší a úspešnejší? A existuje krajina s najatraktívnejšími ľuďmi na svete?

Podľa výskumu ekonómov z Texaskej univerzity v Austine sa zdá, že ľudia s atraktívnym vzhľadom sú vo všeobecnosti šťastnejší ako tí, ktorí nie sú tak príťažliví a to preto, že atraktívni ľudia majú väčšinou vyššie platy, sú ekonomicky prosperujúcejší a majú úspešnejších partnerov, ktorých si získavajú svojou krásou.

V článku s názvom Krása je prísľub šťastia od autorov Daniela Hamermesha a Jasona Abrevaya sa uvádza, že krása má pozitívny vplyv na šťastie mužov aj žien bez ohľadu na kultúru. Tento dokument, ktorý je k dispozícii pre ekonómov na webovej stránke Inštitútu pre štúdium práce so sídlom v Nemecku, skúma, ako krásni ľudia zvyčajne dosahujú lepšie ekonomické výsledky a majú úspešnejších partnerov, ktorí prichádzajú s ich krásou.

„Krása má vplyv na šťastie, hlavne preto, že zvyšuje ekonomické výsledky,“ vysvetľuje Hamermesh.

Podľa predchádzajúceho výskumu, ktorý Hamermesh realizoval, dobre vyzerajúci ľudia zvyčajne zarábajú viac peňazí a majú tendenciu si brať lepšie vyzerajúcich a finančne úspešnejších partnerov ako ostatní. Štúdia naznačuje, že tieto ekonomické výhody predstavujú aspoň polovicu dodatočného šťastia, ktoré dobre vyzerajúci ľudia zažívajú. Takisto zistili, že krása má väčší vplyv na šťastie žien ako mužov.

Ekonómovia použili údaje z piatich prieskumov, ktoré uskutočnili sociálni vedci v USA, Kanade, Nemecku a Británii. Tieto prieskumy zahŕňali viac ako 25 000 účastníkov, ktorí boli požiadaní, aby vyplnili dotazník o ich úrovni šťastia. Okrem toho boli účastníci fotografovaní a ich atraktivita bola posúdená anketárom. Vedci tvrdia, že prvých 15 % najatraktívnejších ľudí zoradených podľa výzoru je o viac ako 10 % šťastnejších ako ľudia, ktorí patrili do skupiny 10 % najmenej atraktívnych ľudí z tohto prieskumu, informácie priniesol web Texaskej univerzity v Austine.

Ktorí ľudia sú vo svete považovaní za najviac atraktívnych?

Na celom svete existujú atraktívni ľudia a nová štúdia, ktorú si objednala britská spoločnosť na výrobu plaviek Pour Moi, skutočne ukázala, kde na svete sú ľudia najatraktívnejší.

Spoločnosť nedávno analyzovala príspevky na Reddite a hľadala výrazy ako atraktívny, sexy, krásny, pekný, nádherný, dobre vyzerajúci, pekný a príťažlivý na analýzu a stupnica bola vytvorená na základe počtu príspevkov, komentárov a hlasov za.

Spoločnosť potom použila umelú inteligenciu s obrázkami vytvorenými pomocou nezávislého výskumného laboratória Midjourney, aby presne vizualizovala, ako by tieto atraktívne národy mohli vyzerať.

Výskum ukazuje, že Juhoázijčania sú najatraktívnejší na svete

„Dominancia Indie by mohla súvisieť s jej mimoriadne úspešnou, medzinárodne uznávanou hollywoodskou filmovou scénou, ktorá vytvorila viacero hviezd, ktoré si získali celosvetové uznanie a légiu obdivujúcich fanúšikov,“ uvádza spoločnosť.

Na treťom a štvrtom mieste sa umiestnili Švédi a Japonci. „Obaja národy sú známe svojim štýlovým minimalizmom a ikonickým štýlom ulíc, čo môže hrať úlohu v tom, prečo ich svet považuje za tak príťažlivé.“

Krajiny, ktoré sa umiestnili na najnižšom mieste z päťdesiatich boli Kuba, za ňou Albánsko, Lotyšsko, Indonézia a na poslednom mieste sa umiestnilo Švajčiarsko, informuje stránka pourmoi.co.uk.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť