Nezaradené

Tatérka pomáha ženám, ktoré vyviazli z domáceho násilia. Jazvy prekrýva farebnými kvetmi.

Domáce násilie dokáže na ženách zanechať jazvy nielen na duši, ale aj na tele. Tatérka menom Flavia Carvalho týmto obetiam pomáha vlastným spôsobom.

Jej projekt s názvom A Pele da flor, čo v preklade znamená pokožka kvetov umožňuje ženám tetovať sa celkom zadarmo. Počas celých dvoch rokov im Carvalho prekrýva rôznymi kresbami jazvy po nožoch, guľkách a mastektómii. Spomienky na nepríjemné udalosti tak premieňa na prejavy krásy a sebavedomia. Svoje štúdio má v Brazílii. „S projektom som začala len nedávno a netušila som, že v takej miere zaujme médiá,“ hovorí o svojej práci tatérka. Jej začiatok bol vraj veľmi spontánny a za tetovania si nepýta nič. To jediné čo musia prichádzajúce ženy urobiť je vybrať si svoj vzor.

mastectomy-abuse-scar-women-free-tattoo-flavia-carvalho-daedra-art-brasil-1img: boredpanda.com

Jej prvou klientkou bola žena, ktorá chcela zakryť rozsiahlu jazvu na bruchu. „Povedala mi, že ju v nočnom klube istý muž bodol nožom. Keď videla finálnu podobu tetovania bola nadšená. Dotklo sa ma to a zároveň inšpirovalo,“ spomína na začiatok Carvalho.

mastectomy-abuse-scar-women-free-tattoo-flavia-carvalho-daedra-art-brasil-7img: boredpanda.com

Raz vraj tetovala aj mladé len 17 ročné dievča, ktoré chodilo so starším mužom a celé mesiace trpelo zneužívaním. „Neskôr ju zavolal von a rozhodol sa s ňou rozísť, keď sa pohádali, znásilnil ju a niekoľkokrát bodol do brucha nožom.“ Bez poplatkov tatuje aj ženy, ktoré museli podstúpiť mastektómiu.

mastectomy-abuse-scar-women-free-tattoo-flavia-carvalho-daedra-art-brasil-2 img: boredpanda.com

mastectomy-abuse-scar-women-free-tattoo-flavia-carvalho-daedra-art-brasil-6img: boredpanda.com

mastectomy-abuse-scar-women-free-tattoo-flavia-carvalho-daedra-art-brasil-4img: boredpanda.com

mastectomy-abuse-scar-women-free-tattoo-flavia-carvalho-daedra-art-brasil-3img: boredpanda.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť