Nezaradené

Vedci dokázali potvrdiť, že marihuana dokáže poraziť rakovinu!

Na nemeckom Inštitúte toxikológie a farmakológie v Rostocku začali nový rok 2015 poriadnym objavom!

O tom, že marihuana pomáha s liečbou rakoviny, sa už dlho hovorí – ale chýbala nejaká tvrdá seriózne podložená štúdia. Tím profesora Burkharda Hinzeho sa liečebným účinkom marihuany venuje už niekoľko rokov a patrí v tom medzi najskúsenejších na svete. Už roku 2008 zverejnili prácu, kde preukázali, že látky obsiahnuté v marihuane spomaľujú šírenie rakovinového bujnenia do okolia – čím spomaľujú rast metastáz.

Nová práca zverejnená v odbornom časopise Biomechanical Pharmacology ide ešte ďalej. Zhŕňa všetko poznanie v tomto odbore a súčasne prináša mnoho nového. Popisuje sa v nej, ako dve látky obsiahnuté v marihuane dokážu ničiť rakovinové bunky.

Vďaka lepším technológiám, liekom a životnému štýlu budeme schopní chorobe predchádzať.
Ide o známy tetrahydrocannabiol čiže THC ao Cannabidiol: obe látky stimulujú vznik proteínu ICAM-1. Tento proteín funguje na povrchu bunky napadnutej rakovinou: napojí sa tam na obranný systém bunky a rakovinové bujnenie tak spoľahlivo ničí. Vďaka tomu sa nedokáže rakovina z postihnutej oblasti rozšíriť.

Táto informácia je pochopiteľne extrémne pozitívna – všetkých teraz predovšetkým zaujíma, či je možné aplikovať tento proces do liečiv. Profesor Hinz sa však odmieta ponáhľať: „Sme ešte ďaleko od toho, aby sme naše objavy preniesli do klinickej praxe. Zatiaľ ale naša práca priniesla dôkazy, že marihuana má naozaj potenciálne liečebné účinky… “ .src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť