ucastnici.cz
Fakty

3 dôvody, prečo majú v Spojenom kráľovstve 2 kohútiky a nie iba jeden

Svet je plný tradícií, ktoré sa môžu zdať iným kultúram zvláštne. Všetko však má svoje dôvody.

Tú sú tri jednoduché dôvody:

1

História

 

Väčšina britských domov stojí od 19. a začiatku 20. storočia, teda od času, kedy ešte neexistovali miešače vody a moderné ventily. Niektoré domy sú dokonca ešte oveľa staršie. Keď bola zavedená vnútorná inštalácia, začala s jednoduchým systémom, ktorý posielal studenú vodu priamo zo siete do kuchyne. Horúca voda sa pridala až neskôr, a to osobitne. Preto bol vytvorený dvojitý systém.

2

Zákon

 

Predstavte si, že v Spojenom kráľovstve dokonca existuje zákon, ktorý zakazuje miešanie studenej vody a teplej vody z kotla. Voľakedy totiž obsahovali kotle v UK špeciálny valec. Pôsobením vody však mohol zhrdzavieť, čo robilo vodu, ktorá cezeň pretekala, nevhodnou na pitie. To však nezastavilo ľudí z miešania vody a bolo potrebné zaviesť zákon zakazujúci miešanie studenej vody vhodnej na pitie s teplou vodou z valca.

3

Ekonómia

 

Pri použití dvoch oddelených kohútikov sa všetka voda zmieša v dreze v správnom množstve, kde si môžete umyť ruky. Keď však čakáte, kým z jedného kohútika začne tiecť teplá, miniete vody oveľa viac.

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť