Nezaradené

9 zvláštnych faktov, po ktorých vám bude liezť mráz po chrbte

Vedeli ste, že…

Keď zomrieme, posledný zmysel, o ktorý prídeme je sluch.

Podľa špecialistov z nemocnice Royal Prince Alfred, človek, ktorý zomiera viac spí. Blízki takýmto ľuďom často veľa rozprávajú, hovoria im posledné slová, spomínajú na spoločné zážitky alebo prezrádzajú staré tajomstvá. Podľa istej štúdie je posledným zmyslom, ktorý pri zomieraní strácame práve sluch.

Deathbed

Hirošima a jej následky

26- ročný muž Yoshio Hamada sa nachádzal 900 metrov od centra výbuch a radiácia na ňom zanechala dôsledky. Yoshiovi odumrelo asi centimeter z každého prsta, na ktorých mu následne narástli čierne výrastky, ktoré obsahovali cievy, a tak ich nebolo možné odstrániť.

Yoshio-Hamada-Fingernail

V roku 1945 spáchali stovky ľudí v nemeckom meste samovraždu

V mestečku Demmin spáchali ľudia v masovej panike, ktorá bola spôsobená krutosťou sovietskej Červenej armády, samovraždu. Mnoho rodín spáchalo samovraždu spoločne, utopili sa v riekach, obesili sa, rozrezali si žily alebo sa zastrelili.

Demmin-mass-suicide

Tinku je festival v Bolívii, kde sa ľudia bijú 2 alebo 3 dni

Ide o bolívijskú tradíciu, ktorá začala ako rituál. Tinku je festival, na ktorom ženy tvoria kruhy a spievajú, zatiaľ čo muži bojujú medzi sebou. Tradícia začala ako uctievanie viery v matku prírodu. Boj je totiž podľa tamojších forma chvály, životy stratené počas boja sú považované za obetu.

fighting-ritual-Tinku

Existuje webová stránka, na ktorej si môžete vypočuť posledné slová obetí pádu lietadiel

PlaneCrashinfo.com má dostupné nahrávky posledných slov pilotov a cestujúcich pred pádom lietadla. Tento web
bol vytvorený pre účely vyšetrovania, no informácie sú tiež ľahko dostupné verejnosti.

Plane-Crash

Počas Viktoriánskej éry bolo bežné urobiť si fotografiu so zosnulým

V 19. storočí bola fotografia so zosnulým celkom bežnou vecou. ,,Niektorí ľudia sa rozhodli, že chcú mať fotografiu so svojím blízkym, aspoň jednu, aj keď neskoro, no chceli aspoň niečo.“

Post-Mortem-Photography

Sugar Ray Robinson a jeho zlý sen

V júni v roku 1947 bojoval o titul, no z boja chcel vycúvať, pretože sa mu snívalo, že zomrie. Napokon ho však presvedčili a do ringu prišiel. Počas boxovania však smrteľne zranil svojho protivníka Jimmyho Doyla. Neskôr sa dozvedel, že Doyle chcel za peniaze zo zápasu kúpiť svojej matke dom, preto sa Robinson rozhodol Doylovej matke darovať svoju výhru.

Sugar-Ray-Robinson-and-Jimmy-Doyle

V Amazonke je dažďový prales, kde jedli svojich zosnulých blízkych ako prejav úcty. 

Wario je brazílsky kmeň, ktorý v súčasnosti žije v amazonskom dažďovom pralese. Títo ľudia boli známi tým, že jedli svojich blízkych. Dnes už kanibalizmus nepraktizujú. Podľa údajov je ich v kmeni okolo 2700.

Wari’-people

Predčasný pohreb a 19. storočie

Predčasný pohreb zažilo niekoľko ľudí, pretože si lekári a blízki mylne mysleli, že zomreli.  V roku 1885 pri rekonštrukcii hrobu našli ľudské telo v rakve prevrátené naopak. Vnútro rakvy bolo plné škrabancov. Podobný príbeh sa stal aj v roku 1886, kedy našli nalomenú rakvu a dievča v nej s kolenami pri hrudi.

A-burial-vault-built-in-1890-

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť