Nezaradené

Ako Charlie Sheen zarobil po vyhadzove z Dva a pol chlapa 100 miliónov?

Potom, čo sa Charlie Sheen v roku 2011 psychicky zrútil, na čom mali s veľkou pravdepodobnosťou svoj podiel aj drogy, bol vyhodený zo seriálu Dva a pol chlapa, ktorý sa aj vďaka nemu stal na celom svete doslova kultovou záležitosťou.

Po vyhodení sa však začali šíriť správy o tom, že je Charlie Sheen na dne a ako herec zrejme kvôli svojim problémom s drogami skončil. Z dnešného pohľadu však bolo opustenie Dva a pol chlapa možno tým najlepším vyhadzovom, na svete.

O úspechu seriálu Dva a pol chlapa sa netreba ani baviť. Nájdete len veľmi málo ľudí, ktorí o ňom nikdy nepočuli a ešte menej tých, ktorým sa nepáči. Seriál bol mimoriadnym úspešný už od samotného začiatku a v dobách najväčšej slávy bral Charlie za jediný natočený diel 1,25 milióna dolárov. Potom ale prišli problémy s drogami v kombinácii s možným prepracovaním a so zlatou baňou bol koniec.

Zlatý padák v hodnote 125 miliónov dolárov


Sheen však neodišiel od seriálu s prázdnou. Spoločnosť Warner Brothers ho musela vykúpiť, aby mohla odstúpiť od vzájomného kontraktu s hercom. Ten dostal okamžitú platbu 25 miliónov dolárov s tým, že v nasledujúcich piatich rokoch dostane ešte ďalších 75 až 100 miliónov dolárov podľa toho, ako sa bude seriálu dariť.

Poviete si slušné odstupné, ale možno keby predsa len v seriáli zostal, zarobil by ešte oveľa viac. Charlie Sheen však nezaháľal, za jeden mesiac sa dal do kopy a ihneď začal pripravovať plány na to, ako sa na televízne obrazovky opäť vrátiť. Jeho plán v sebe skĺbil genialitu s trochou toho šťastného načasovania.

Došlo mu, že vďaka seriálu Dva a pol chlapa získal slávu, ktorú môže naďalej využívať pokojne aj bez tohto seriálu. Rozhodol sa preto pripraviť svoj nový seriál s názvom Anger management. Koncept bol jednoduchý – terapeut si pozýva pacientov k sebe domov a pomáha im so zvládaním hnevu, aj keď sám občas nedokáže zvládať svoj vlastný hnev.

Pre vysielanie svojho nového výtvoru si Sheen vybral príhodne káblovú televíziu FX Networks, ktorá v tú dobu vysielala reprízy Dva a pol chlapa. Spustenie nového seriálu pred dvoma rokmi bolo veľkým úspechom a na prvých desať dielov 1. sezóny sa v priemere pozeralo 4,5 milióna divákov. Čoskoro bolo jasné, že druhá sezóna je na spadnutie a diváci boli radi, že je Charlie Sheen opäť na televíznej obrazovke dokáže rozosmiať.

Risk, ktorý vyšiel najlepšie, ako len mohol


V pozadí tohto úspechu sa medzitým Charliemu podarilo dosiahnuť mimoriadneho úspechu vďaka rizikovej zmluve, ktorú s televíziou FX podpísal. Ak by jeho nová šou skončila fiaskom, skončila by tým aj všetka spolupráca a Sheen by bol opäť bez práce, navyše s nie príliš lichotivými výsledkami pre ďalšieho prípadného zamestnávateľa.

Pre prípad úspechu si však na druhú stranu vyjednal podmienky, ktoré mu môžu závidieť takmer všetci muži v americkom zábavnom priemysle. Privolil k tomu, že svoju cenu za jednu epizódu zníži na 700 tisíc dolárov (15 miliónov korún), avšak pod podmienkou, že dostane 20 percent z celkového profitu, ktorý za publikovanie seriálu televízia získa. Takto výhodne zmluvy už má v zábavnej brandži asi len Tyler Perry .

Dodatok v zmluve tiež hovoril o tom, že ak prvý rad seriálu o desiatich dieloch bude mať úspech a televízia prejaví záujem o druhý rad, musí mať pokračovanie seriálu minimálne 90 dielov, k čomu nakoniec došlo. Čo z toho teda vyplynulo pre Sheena? Na 90 ďalších dieloch seriálu si príde celkovo zhruba na 100 miliónov dolárov vďaka 20 percentnému podielu na ziskoch seriálu. Ďalej točí každý týždeň jeden diel tohto seriálu, takže jeho týždenný plat je de facto spomínaných 700 tisíc dolárov. A ako bonus mu pravidelne chodia a budú chodiť peniaze od jeho bývalého zamestnávateľa za seriál Dva a pol chlapa.

Kombinácia jeho hereckého talentu a skvelá orientácia v zábavnom biznise mu tak aj cez pôvodné zlyhanie pomohla za pár rokov späť na vrchol. .src Montyrich

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť