kreditna karta a pozicovna aut
Fakty, Jednohubky, Zaujímavé videá, Zaujímavosti

Prečo potrebujete kreditnú kartu k tomu, aby ste si mohli požičať auto?

Leto je obdobím roka, kedy cestujeme častejšie, než inokedy. Nie je ničím výnimočným, ak zavítame za hranice našej krajiny. Zväčša cestujeme letecky do prímorských destinácií, prípadne autom zavítame k „slovenskému moru“.

V prípade ostrov, ako je napríklad Lanzarote, Cyprus a ďalšie, ktoré sú často cieľovou destináciou mnohých Slovákov, by bol hriech, neprecestovať tieto malebné ostrovy skrz na skrz. No autobusovou dopravou by to bol beh na dlhú trať. Neustále by ste sa museli prispôsobovať spojom, ktoré častokrát na seba ani nenadväzujú. Mnohí z nás preto zavítajú do požičovne áut a siahnu po aute. Ak ste sa rozhodli požičať si auto, tak ste pravdepodobne narazili na problém, nestačí vám k tomu len občiansky preukaz a bežná platobná karta. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo je tomu tak? Poďme sa na túto tému pozrieť podrobnejšie spolu s YouTube kanálom Rentalcars.

Ak si chcete požičať auto, bežná karta väčšinou nestačí

Väčšina požičovní áut okrem bežných dokladov, ako je občiansky preukaz, vodičsky preukaz a ďalšie, požadujú aj, aby ste mali zároveň zriadenú kreditnú kartu, hoci nie vždy. V prípade, ak požičovni stačí len debetná karta, tak služba je spravidla výrazne drahšou, alebo musíte zložiť zálohu za auto dopredu, ktorá sa vám neskôr vráti. Dôvod, prečo tomu tak je, že bez kreditnej karty ste pre požičovnú väčším „rizikom“.

Pravdepodobne posledné na čo myslíte na dovolenke je, že by ste sa stali účastníkom nehody a nebodaj by ste ju ešte aj spôsobili. Nehovor viac o tom, že môžete dostať aj pokutu, napríklad za nezakúpenie si parkovacieho lístka či nezaplatenie mýta. Tieto potenciálne náklady môžu prísť majiteľovi auta, aby ich uhradil aj niekoľko mesiacov potom, ako automobil vrátite požičovni späť. No dostať sa k týmto peniazom od hriešnika pre požičovňu auta môže byť bojom na dlhé trate, ak nemáte na platobnej karte dostatok financií. V prípade, ak vám banka vystaví kreditnú kartu, tak je to pre banku akási záruka, že máte dostatok financií vzhľadom na to, že v prípade tohto typu kariet, môžete ísť aj do mínusu. Mimochodom, vedeli ste, že v skutočnosti peniaze na kreditnej karte nie sú vaše, ale ide o peniaze banky? Neodbočujme ale od témy.

Ak máte kreditnú kartu, ste pre požičovňu menej rizikový zákazník

A tu sa dostávame k hlavnému dôvodu, prečo požičovne áut ich požičiavajú hlavne ľuďom, ktorí majú kreditnú kartu. Tie sú totiž istejšie, že v prípade vzniknutých nákladov, napríklad za už spomínané nezaplatené pokuty, ktoré prišli s oneskorením, bude mať odkiaľ stiahnuť tieto peniaze (samozrejme za podmienky, že nebudete mať prekročený úverový limit na karte).

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť