muz na toalete s mobilom v ruke_titulka
Zdroj: labs.openai.com, Vedelisteze.sk
Fakty, Jednohubky, Zaujímavosti

Koľko času strávi priemerný človek sedením na toalete za svoj život? Po týchto číslach svoj čas prehodnotíte aj vy!

Kúpeľňa a toaleta sú nami asi najnavštevovanejšie miestnosti počas dňa. Napadlo vás niekedy odhadnúť celkový čas strávený na toalete za rok alebo dokonca za život?

Výskum na vzorke 1 000 britských občanov zistil, že priemerný človek strávi na záchode päť minút pri jednej návšteve a denne realizuje štyri až sedem návštev. Po celkovom spočítaní je to až 8 dní za rok a prekvapivého 1,5 roka za celý život. No viete si predstaviť, aké musia byť odhady u ľudí, ktorí tam trávia 15-20 minút? Dôvod takto dlhých návštev toalety dnes už asi nikoho neprekvapí. Až 72 % opýtaných priznalo, že si so sebou berie na toaletu mobil a využíva ho na hranie hier, četovanie s kamarátmi alebo dokonca na virtuálne randenie.

Podľa štúdie Topps Tiles 23 % mužov z celkového počtu 1 000 opýtaných britských občanov uviedlo, že využívajú čas na toalete na prezeranie zoznamovacích aplikácií, zatiaľ čo len 11 %  žien používa na toalete mobil za rovnakým účelom.

Ak sa jednalo o aplikácie, ktoré dominovali v používaní, na prvom mieste bol Facebook, ktorý používali približne rovnako muži i ženy a to na úrovni 36 %. Nasledovala sociálna sieť TikTok, kde jednoznačne dominovali ženy na úrovni 29 %. Na druhej strane 15% mužov označilo TikTok ako svojho druhého najobľúbenejšieho spoločníka na toalete. Ako tretiu najpopulárnejšiu sociálnu sieť uviedli respondenti Instagram, uvádza stránka huffingtonpost.co.uk.

Mobil na toalete nie je práve najlepším spoločníkom

Vziať si telefón na toaletu nie je to najlepšie rozhodnutie. Toaleta je miestom, kde prežíva veľké množstvo baktérií a predlžovaním doby pobytu na tomto mieste vystavujeme baktériám aj naše telo a samozrejme aj telefón. Baktérie sú všade, na WC mise, na kľučke alebo na toaletnom papieri, čo môže pre naše telo znamenať črevné potiaže alebo aj infekciu močových ciest. Navyše prinesením mobilu z toalety dochádza k šíreniu choroboplodných zárodkov aj na ostatných ľudí a to tým, ak si niekam telefón položíme alebo ho niekomu podáme.

Používanie telefónu na toalete môže byť rušivé pre samotný proces vyprázdňovania a čas kvôli mobilu môže náš pobyt predĺžiť až na 20 až 30 minút, nehovoriac o tom, že riešenie stresových situácií cez mobil nám na pohode určite nepridáva.

Dlhá doba strávená na toalete nám môže privodiť ďalšie problémy vo forme hemoroidov. Už 30 minútový pobyt na toalete môže mať za následok vznik týchto zapálených žíl análnej oblasti. Odporúčaný čas strávený na toalete má byť do 10 minút.

A navyše sa určite nezriedka stáva, že mobil skončí nešťastnou náhodou v záchodovej mise a dôjde tak k strate cenných informácií, textových správ, fotiek či kontaktov, píše healthshots.com.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť