Nezaradené

Predavačka našla v supermarkete ľúbostný list z druhej svetovej vojny, chce ho doručiť pôvodnému adresátovi

Medzi starými papiermi a kupónmi na skartovanie sa objavil aj takýto poklad.

Našla ho predavačka supermarketu Asda v Anglicku. V stratoch a nálezoch britského obchodu sa našla obálka s rokom 1945. Stacie Adamsonová si vzácnu zásielku uschovala keď zistila, že bola napísaná počas druhej svetovej vojny. V súčasnosti má za cieľ vrátiť ju pôvodnému majiteľovi.

List z druhej svetovej vojny skrýva ľúbostné myšlienky, ktoré napísala žena menom Dorothy svojmu milému Harrymu Hughesovi. Ten bol v tom čase pilotom kráľovských leteckých síl na mieste dnes známom ako Srí Lanka. Dorothy v liste píše o tom, ako v ten deň volila a o jej túžbe vydať sa za Harryho po návrate domov.

O 71 rokov neskôr sa krátky príbeh uschovaný v liste ocitol v koši stratov a nálezov supermarketu. Pracovníci doteraz nevedia, ako sa tam dostal. Okamžite však nález pridali na Facebook a snažili sa tak vypátrať adresáta.

15027575_1265442336860501_7957656087242147457_nimg: mentalfloss.com / Facebook.com / Asda

Za pomoci online sveta sa Adamsonovej podarilo vypátrať videozáznam Harryho spomínaného v liste. Video je súčasťou série s názvom Calling Blightly, ktorá bola počas vojny sfilmovaná v Indii a juhovýchodnej Ázii. Na tomto videu môžete vidieť samotného Harryho ako sa cez nahrávku prihovára svojmu otcovi, mame a Dorothy.

Adamsonová sa spojila s autormi webstránky a tí sa momentálne spolu s ňou snažia vypátrať Harryho alebo niekoho príbuzného s ním. Hlavným cieľom Stacie je vrátiť list do vlastných rúk alebo aspoň blízkej rodine.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť