Jednohubky

Program, ktorý predvída zločin

Japonci sú zase o krok v pred…

Spoločnosť Hitachi nedávno svetu predstavila softvér, ktorý by mohol znamenať prelom v kriminalistike. Nová technológia má meno Hitachi Visualization Predictive Crime Analytics. Tento softvér dokáže zhromažďovať údaje z mnohých zdrojov ako sú sociálne siete, verejné mapy, predpovede počasia, diskusie na spravodajských portáloch a iné. Následne tieto informácie dokáže pomocou pokročilých algoritmov dešifrovať a nájsť v nich bezpečnostné riziká. Autori softéru tvrdia, že niečo takéto dokáže iba technika, je totiž mimo ľudskej schopnosti vyhodnocovať toľko údajov. ,,Ľudský mozog nezvláda desiatky a stovky premenných, ktoré môžu viesť k vzniku trestnej činnosti,“ vyjadril sa Darrin Lipscomb, ktorý má na starosti softvér.

Filmové spracovanie danej témy: Minority report

Filmové spracovanie danej témy: Minority report

Tento systém je dosť presný, dokáže predvídať kriminálny čin a jeho povahu s rozlíšením na štvorce v rozlohe 200 metrov. Práve to dá polícii dosť času na to, aby zakročila včas alebo po neskorom príchode čo najrýchlejšie napravila najväčšie škody.

Softvér je zatiaľ skúšaný v šiestich japonských mestách. Spoločnosť najviac zaujíma, ako dokáže v reálnom svete rýchlo a presne predvídať kriminalitu, ale tiež to, ako často označí nevinných za potenciálnych páchateľov.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť