Najkrutejsie sposoby mucenia_titulka
Ľudské telo, Zaujímavosti

Tajná technika CIA má pomôcť agentom potlačiť extrémnu bolesť pri ich mučení. Spoľahli by ste sa na ňu, ak by vás mučili?!

Predstavu o aktivitách a praktikách amerických agentov rôznych bezpečnostných služieb USA čerpáme predovšetkým z amerických filmov a seriálov.

Ústredná spravodajská služba známa pod skratkou CIA je známa svojimi tajnými operáciami a najnovšie sa špekuluje o odhalení metódy, ktorá má agentom pomáhať odbúravať bolesť, s ktorou sa môžu stretnúť pri plnení svojich úloh. Táto metóda pozostáva z kombinácie fyzických a psychologických cvičení, ktoré majú jednotlivcom pomôcť prekonať fyzickú bolesť, píše thehooksite.com

V čom spočíva tajomstvo úspechu tejto techniky?

Základné princípy tejto techniky sú známe a jej princíp má spočívať v opakovaní čísla 55515, ako aj v iných relaxačných technikách. Metóda má pomôcť jednotlivcom odpútať sa od bolesti a preniesť svoju pozornosť inam a sústrediť sa na pozitívnejšie pocity, k čomu majú pomáhať mentálne predstavy a vizualizácia. Predpokladá sa, že je táto metóda využívaná CIA už niekoľko rokov a je súčasťou programov zameraných na vypočúvanie či mučenie a svoje miesto si dokonca našla i pri vojenských výcvikoch. Technika má pomôcť napríklad pri forme mučenia známemu ako waterboarding. Ide o formu mučenia, pri ktorej je mučiacemu prekrytá tvár vrátane dýchacích ciest tenkou látkou, cez ktorú sa do úst leje voda a dotyčný zažíva pocit utopenia.

Otvára sa tu však priestor pre etický a právny rámec a takisto tvrdenia odborníkov, že tieto techniky zvládania bolesti môžu byť potenciálne škodlivé a porušujú medzinárodné konvencie zakazujúce mučenie. Zástancovia týchto metód argumentujú, že pomáhajú jednotlivcom  zvládať niektoré z najextrémnejších foriem fyzického stresu a traumy.

Metóda je jednoduchá, ale vraj účinná!

Mnohé odtajnené informácie ukazujú veľmi jednoduché, no účinné techniky na zlepšenie duševného, ale aj fyzického stavu už v priebehu niekoľkých minút. Táto metóda 55515 je súčasťou 90-stranového dokumentu, ktorý tiež popisuje účasť lekárskeho personálu CIA na výsluchoch, kde bolo prítomné mučenie a ich cieľom bolo získať poznatky, ktoré by pomohli ich vlastným agentom odolať bolestivým následkom mučenia.

Konkrétne pri metóde 55515 je potrebné, aby mal dotyčný vyčistenú myseľ od myšlienok a plne sa sústredil na miesto, kde pociťuje bolesť. Bolesť je považovaná len za signál vyslaný mozgu, že sa niečo v tele deje. Ide v podstate o psychologický efekt, ktorý má za cieľ negovať akýkoľvek druh bolesti a pôsobiť proti nej. Akékoľvek iné sústredenie núti mozog ignorovať bolesť a jej prejavy. Technika odporúča pri zavretých očiach predstaviť si svoje telo a zamerať sa postupne na oblasť, kde cítiť bolesť. Ak má človek pocit úplného sústredenia, opakuje si číslo 55515 dovtedy, kým nepocíti úľavu od bolesti, píše historyofyesterday.com.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť