rande zlomene srdce
Jednohubky, Zaujímavosti

Témy, ktoré by ste na prvom rande určite nemali vyťahovať!

Vznešeným umením prvých stretnutí je odkryť čaro a vzrušenie, ktoré príde s objavovaním nového potenciálneho vzťahu. Aby ste si však udržali túto vzrušujúcu atmosféru, existuje niekoľko tém, ktorým by ste sa mali na prvom rande vyhnúť. Tento článok vám poskytne cenné tipy, ako sa vyhnúť nepohodlným situáciám a zaručiť, že vaše prvé rande bude úspešné píše web Scienceofpeople.com.

Jednu z prvých vecí, ktorú by ste mali vziať na vedomie, je to, že hoci milujete svojich rodičov, spomínanie na nich na prvom rande môže pôsobiť ako nezrelé a nie príliš rodinne orientované. Váš spoločník či spoločníčka sa chce dozvedieť o vás a vašom živote a existuje mnoho iných tém, o ktorých môžete hovoriť bez toho, aby ste spomínali inšpirácie, ktoré vám dala mama alebo aktivity so svojím otcom. Ak sa však zaujíma o vašu rodinu a pýta sa na ňu, môžete sa podeliť o vtipnú historku, aby ste udržali konverzáciu plynulú.

Politika je ďalšou témou, ktorú by ste mali na prvom rande vynechať. Bez ohľadu na to, ako váš názor na politiku považujete za zaujímavý a vášnivý, spomínanie politiky na prvom rande je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako vytvoriť napätie a pokaziť atmosféru.

Ďalšiu vec, ktorú by ste mali na prvom rande vynechať, sú otázky o milostnom živote či už svojom alebo toho druhého. Aj keď vás môže zaujímať, koľko nedávnych rande mal, ako dlho bol single alebo s koľkými ďalšími osobami komunikuje na zoznamke, tieto otázky môžu vytvárať nepríjemné situácie. Ak sa dozviete, že absolvoval veľa stretnutí, môžete sa cítiť neisto alebo žiarliť. Ak bol dlho single, môže vás to priviesť k otázkam typu, prečo tomu tak je. Skrátka, tieto otázky môžu zničiť náladu a zabraňujú skutočnému spoznávaniu. Na prvom rande je dôležité zamerať sa na to, či s danou osobou radi trávite čas.

Ak máte záujem aj o druhé rande, tak na tieto témy zabudnite!

Nepočúvajte a nerozprávajte o bývalých partneroch. Hovoriť o minulých vzťahoch na prvom rande môže vyvolať rôzne nežiaduce reakcie. Môže to viesť k myšlienkam, že ste sa ešte nezbavili minulosti alebo že prinášate veľa citov z minulého vzťahu. Skôr sa zamerajte na spoznávanie toho druhého a diskusiu o minulých vzťahoch ponechajte na neskoršie etapy vzťahu, keď už budete mať hlbšie spojenie.

Rozhodnúť sa, čo je a nie je vhodné povedať na prvom rande, môže byť ťažké. Existuje však jednoduchý test, ktorý vám môže pomôcť. Stačí sa spýtať sám seba či by ste sa cítili komfortne, keby ste také otázky dostali vy. Ak je odpoveď nie, potom to nie je niečo, čo by ste mali na prvom rande pýtať. Tento test vám pomôže vyhnúť sa príliš intímnej či nevhodnej konverzácii a udržať prvý dojem pozitívny.

Na negativitu treba na prvom rande zabudnúť. Ak prinesiete zlé nálady alebo hovoríte o negatívnych veciach, ako napríklad strašný deň v práci alebo vyčerpávajúci týždeň, môže sa to premietať do nálady vášho rande a vytvoriť napätie. Pamätajte si, že prvé rande je o objavovaní a snažte sa zamerať na pozitívne aspekty a zdieľanie pozitívnych vecí o sebe a o tom druhom.

Neistota a nedostatok sebadôvery môžu takisto prispieť k neželanému vývoju konverzácie. Pokiaľ máte tendenciu pridávať k svojim výrokom slová ako „tak trochu“, „možno“, „sotva“ alebo „asi áno“, mali by ste sa naučiť odstrániť tieto frázy zo svojej reči. Podľa štúdie zo Stanfordskej a Kalifornskej univerzity v Santa Barbare používanie týchto slov na prvom rande znižuje spojenie medzi vami a vaším partnerom. Neistota, ktorá sa týmito výrokmi prejavuje, môže spôsobiť, že obaja si nebudete istí, či ste vytvorili skutočné spojenie a to môže negatívne ovplyvniť vaše šance na druhé rande.

Pamätajte preto na to, že na prvom rande je dôležité vybudovať príjemnú a pozitívnu atmosféru. Vyhnite sa témam, ktoré môžu vytvárať nepríjemné situácie a skúste sa sústrediť na spoznávanie druhej osoby. Konverzácia by mala byť ľahká, príjemná a zameraná na to, čo máte spoločné. S týmito radami môžete mať úspešné prvé rande a otvoriť si cestu k vzrušujúcemu vzťahu.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť