Nezaradené

Viete, prečo by ste nikdy nemali robiť domáce úlohy za vaše dieťa?

…a ďalšie fantastické rady.

Určite má každý z vás svoje postupy, ako vychováva alebo bude vychovávať svoje dieťa. Napriek tomu nikdy nie je zlé nechať si poradiť. Možno aj tu nájdete niečo zaujímavé:

• Je veľmi dôležité, aby malo vaše dieťa voľný čas (približne dve- štyri hodiny denne), kedy nemusí robiť nič dôležité. Veľa ambicióznych rodičov má vo zvyku prihlásiť svoje dieťa na všetky druhy krúžkov od športových až po výtvarné a podobne. Jasné, deti by sa mali učiť, no všetko by malo byť primerané, aj deti potrebujú voľný čas rovnako ako vy.

• Nanešťastie, rodičia sa vždy zaujímajú skôr o známky a výsledky dieťaťa, ako o to, či ho to baví. Aj učiteľov sa skôr pýtajú, ako sa dieťaťu darí, namiesto toho, aby ich zaujímalo, ako sa dieťa v škole správa, či je šťastné a spokojné.

• Pamätajte si, že ak vaše dieťa odkladá domácu úlohu, nie je to kvôli lenivosti. Väčšinou je za tým nedostatok motivácie. Medzi vážnejšími problémami môžu byť aj psychické poruchy alebo veľký stres. Takže namiesto toho, aby ste robili domáce úlohy za vaše dieťa alebo aby ste ho nútili, aby si ich urobilo samé, radšej strávte viac času nad tým, prečo ich robiť nechce alebo nevie.

• Keď dieťa vyrastie a pomaly sa blíži ku koncu základnej či strednej školy, rodičia sa viac sústredia na to, ako ich dieťa zmaturuje, na akú školu ho vezmú, ako na to, či všetko psychicky zvláda a je v pohode. Prehnané sústredenie na dobré výsledky pôsobia skôr opačne. V mladom človeku vyvolávajú tlak, úzkosť a stres, ktorý je dokonca spúšťačom mnohých chorôb. Najlepšou cestou, ako dieťa podporiť, je ukázať mu lásku a oporu.

Je jednoduché, aby malo vaše dieťa výborné výsledky, keď ho k tomu budete od malička tlačiť, no oplatí sa to, ak ho počas tohto procesu stratíte a odcudzíte sa jeden druhému?

.src

img: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť