Nezaradené

Obrat v myslení: Peking potvrdzuje, že zmena klímy nie je Čínsky Hoax

V Číne prvýkrát oficiálne vysvetlili, že bez ohľadu na to, čo si myslí Trump, zmena klímy nie je čínsky podvod.

Tento týždeň zástupca čínskeho ministra zahraničia Liu Zhenmin povedal, že konšpiračná teória, s ktorou prišiel Donald Trump, je absurdná. ,,Keď sa pozriete na históriu rokovaní o zmenách klímy, v skutočnosti bola iniciovaná s podporou republikánov, akými boli Reagan a Bush starší,“ poznamenal Liu. Vyjadril sa tak vo svojom prejave na zasadnutí OSN o zmene klímy v Maroku.

Počas Reaganovej éry množstvo republikánov uznalo, že zmena klímy je jasné a prítomné nebezpečenstvo pre záujmy národa a aj celého sveta. Pokiaľ by Amerika chcela odstúpiť od dohody, ktorú svetoví lídri uzavreli v Paríži, práve Čína, ktorá je najväčším producentom skleníkových plynov, by sa stala svetovým lídrom v oblasti boja proti klimatickým zmenám.

Napriek tomu, že situácia v Číne je stále veľmi zlá a zdá sa, že o životné prostredie veľmi nedbá, začali aj oni zlepšovať ich prístup ku klíme. Čoraz vo väčšom množstve sa snažia pracovať s obnoviteľnými zdrojmi energie.

Trump pred voľbami tvrdil, že zmena klímy je len podvod. A našlo sa mnoho ľudí, ktorí podporujú túto teóriu. Na druhej strane si práve kvôli tomuto výroku našiel mnoho odporcov, ktorí jeho tvrdenie považujú za absurdné a odvolávajú sa na jasné a viditeľné zmeny na Zemi.

John Kerry je súčasný americký minister zahraničia a práve on bol jedným z hlavných vyjednávačov pri dohode v Paríži. Teraz je celá jeho snaha ohrozená.

content-1479383529-shutterstock-410269261img: katz/Shutterstock

Vo svojom prejave v Maroku tento týždeň Kerry povedal, že americký trh sa začal orientovať dobrým smerom a bojoval pomaly bojoval proti uhlíkovej stope, avšak, teraz môže byť všetko stratené: ,,Doslova sa môžeme jednou rukou potľapkať za kroky, ktoré sme podnikli na riešenie zmeny klímy a potom môžeme použiť druhú ruku na podpísanie veľkého tučného šeku, ktorý umožňuje ďalší obchod s najšpinavším a zastaralým zdrojom paliva, toto jednoducho nedáva zmysel,“ povedal a dodal: ,,toto je samovražda.“

Keďže predpokladáme, že táto téma rozdelí aj váš, čitateľov, na dva tábory, prosíme, pridávajte do komentárov len vecné dôkazy a odvolávajte sa (v oboch prípadoch) na fakty.

.src

img: iflscience.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť