pexels.com
Nezaradené

Využívajte týchto 6 pravidiel na dosiahnutie dlhodobého harmonického vzťahu

Všetci to poznáme a všetci to chceme. Dostať sa k partnerovi, ktorý bude pre nás oporou a s ktorým budeme mať šťastný a dlhotrvajúci vzťah. Čo pre to ale robíme? Častokrát nič. Skúste sa pozrieť na seba a pravdivo si odpovedať, či sa nájdete aspoň v jednom z nasledujúcich bodov, ktoré sú pre takýto vzťah nevyhnutné .

1. Nepýtate sa „aký si mal/mala deň?“

Pokiaľ sa každý deň pýtate tú istú nudnú otázku, nie je sa čo diviť, že dostávate aj rovnako nudnú odpoveď. Týmto sa vaša konverzácia stáva rutinnou a nezaujímavou. Skúste sa radšej partnera spýtať: „Čo ťa dnes rozosmialo?“ alebo „Kto ťa dnes v práci nahneval?“ Uvidíte, o koľko zaujímavejšia konverzácia bude nasledovať.

2. Spomínate na krásne obdobie vašich spoločných začiatkov

Kedy ste si naposledy urobili spoločnú chvíľu na spomienky, keď bol váš vzťah najsilnejší? Keď ste spolu prežívali prvé dobrodružstvá, bozky, výlety alebo oslavy? Spomeňte si na ne spolu s partnerom a povedzte mu, prečo ste sa do neho zamilovali.

3. Zostávate sexi

Nachádza vás váš partner po príchode z práce v teplákoch, špinavom tričku a roztrhaných ponožkách. Potom ste na najlepšej ceste k tomu, aby si začal hľadať príťažlivejšiu alernatívu. Vystrojte sa pre neho aspoň raz za mesiac, aby nezabudol na to, čo sa mu na vás páčilo.

4. Dokážete sa ospravedlniť

Samozrejme vtedy, keď bola chyba na vašej strane. Úprimné ospravedlnenie vás vyzdvihne v partnerových očiach a aj on si uvedomí, že ak sa jemu stane podobná situácia, úprimné ospravedlnenie dokáže veľa.

5. Vaše spoločné vychádzky nie sú rovnaké

Harmonický vzťah je založený aj na tom, že neupadnete do stereotypu nech sa to týka čohokoľvek. Ak si spoločne strávený čas vonku viete predstaviť iba v kine s pukancami, potom nie je niečo v poriadku. Pri všetkých činnostiach treba byť aspoň trochu kreatívny a počúvať, čo by druhú stranu potešilo. Čo takto ísť si zakorčuľovať, zaplávať, zatancovať, navštíviť galériu alebo múzeum či zahrať si napríklad laser game? Rozmanitosti s medze nekladú.

6. Vyslovujete nahlas svoje želania

Pokiaľ sa vám niečo na partnerovi nepáči a chceli by ste to zmeniť, povedzte mu to! Samozrejme s citom, aby ste ho neurazili. To isté platí ak máte nejakú túžbu po niečom, pri čom vám partner môže pomôcť alebo to môže s vami zdieľať.

Komunikácia medzi partnermi je základ, ktorý platí už od nepamäti a bude platiť aj naďalej v každom vzťahu. No len tí, čo si toto uvedomia budú schopní prežiť krásne roky s jedným pravým partnerom.

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť