Nezaradené

Žena v Číne tvrdí, že je tehotná už 17 mesiacov. Stráca trpezlivosť a žiada cisársky rez

Žena menom Wang Shi tvrdí, že je už 17 mesiacov tehotná. Vraj nemá žiadne problémy, no spolu so svojím manželom žiada cisársky rez.

Prípad vôbec nie je len taký obyčajný. Termín jej pôrodu bol vraj stanovený na november minulého roku. Keď sa na dátum dostavila do nemocnice, doktori jej povedali, že ešte nemôže rodiť. Dôvodom bol nedostatočne vyvinutý plod. „S manželom sme sa do nemocnice vracali každý týždeň a dúfali v pôrod dieťaťa,“ tvrdí Wang Shi. „Už len všetky tie kontroly nás stáli viac ako 10 000 RMB (1330 eur), pomaly strácame trpezlivosť.“

PAY-CEN_LongPregnancy_01 img: mirror.co.uk

Žena od otehotnenia pribrala už 25 kilogramov a vraj aj napriek prenášaniu dieťaťa sa stále cíti silná a nespôsobuje jej to žiadne problémy. No v rámci rodiny a známych jej dlhodobé tehotenstvo spôsobuje len narastajúcu hanbu. „Cítim sa kvôli tomu zahanbená a dúfam, že už budúci mesiac sa to podarí.“ Doktori zistili, že jej plod nie je dostatočne vyvinutý a jej tehotenstvo je ešte v štádiu, kedy placenta blokuje krčok maternice.

PAY-CEN_LongPregnancy_01 (1)img: mirror.co.uk

Nenarodené dieťa v súčasnosti váži okolo 3800 gramov. Wang Shi sa nechce dočkať 18. mesiaca a dúfa v uskutočnenie cisárskeho rezu. Vládny certifikát, ktorý dostala v Číne ako oprávnenie mať dieťa uvádza, že jej termín mal byť v roku 2015.

Ak sa jej tvrdenia ukážu ako skutočne pravdivé, prekonala by svetový rekord najdlhšieho tehotenstva. Súčasnou držiteľkou rekordu je Beulah Hunter. V roku 1945 jej tehotenstvo trvalo 375 dní, čiže niečo cez 12 mesiacov.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť