Nezaradené

Chválite sa svojimi fotografiami a videami z posilňovne na sociálnych sieťach? Podľa vedy ste psychopati

Posilňujete 5-krát týždenne, dvíhate ťažké činky, snažíte sa dostať do formy, pravidelne posielate fotografie a videá svojho tréningu na sociálne siete? Na tom nie je nič zlé, teda až na poslednú vec. Ukazuje sa, že pravidelné oboznamovanie vášho okolia s pokrokmi v posilňovni, vedci označujú za psychopatické správanie.

Fotkami sa snažia upútať pozornosť

Výskumy, ktoré pochádzajú z univerzity Brunel v Londýne a boli publikované v Science Daily ukázali, že ľudia, ktorí dokumentujú a zdieľajú fotky svojho tela majú narcistické správanie.

Narcisti posielajú svoje fotky z posilňovne oveľa častejšie. Ženie ich k tomu túžba upútať pozornosť facebookovej komunity, vysvetlila doktorka Tara Marshal.
eoqcl7ijurbv9rhbmwwn
img: via complex.com

„Lajky“ od priateľov sú falošné
Štúdia ďalej hovorí, že „lajky“, ktoré títo ľudia nazbierajú na Facebooku automaticky neznamenajú, že sa ľudom tieto fotky páčia. Výsledky našich výskumov potvrdzujú, že chvastanie sa narcistom vypláca v podobe veľkého množstva „lajkov“ a komentárov pod ich fotografiami, vysvetlila. Jedným dychom však dodáva, že tieto prejavy uznania sú poväčšine falošné a priatelia na sociálnej sieti v skutočnosti neznášajú takúto formu prezentácie.

Takže nabudúce, keď budete posielať fotografiu svojej vypracovanej hrude, porozmýšľajte či to je naozaj potrebné a či potrebujete falošne uznanie iných.

Alebo ju predsa len pošlite a motivujte nás ostatných lenivých domasedov:-)

img: via cdnds.net

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť