Nezaradené

Zoznámili sa cez internet, žijú od seba 1600 míľ a pritom vyzerajú úplne rovnako

Povedal vám už niekto, že videl vášho dvojníka? Možno mal pravdu.

Pre 17-ročnú Švédku Saru Nordstrom a 21-ročnú Shannon Lonernan z Írska je to realita. Tieto dve ženy nie sú príbuzné a žijú od seba viac ako 1600 míľ. Navzájom sa našli na internetovej stránke TwinStrangers.net, na stránke, kde vyše pol milióna užívateľov hľadá svojich „dvojníkov“.

Dvojica nemohla veriť vlastným očiam, keď sa po zoznámení online skutočne stretli v Dubline. Shannon povedala: ,,Najdesivejšie je, že naše nosy, pery a oči sú až neuveriteľne podobné. Trocha ma to vydesilo, ale v dobrom. Čím viac času sme spolu strávili, uvedomili sme si, že aj naše pohyby sú veľmi podobné. Naše osobnosti sú však trocha odlišné. Sara bola najprv trocha hanblivá, no po dlhých rozhovoroch mi pripadá, ako by sme sa poznali celé roky.“ Povedala tiež: ,,Cítila som sa trocha sureálne, keď sme sa konečne stretli.“

Na stránke TwinStrangers, ktorej používanie stojí mesačne okolo 4 eur, používatelia pridávajú svoje fotky so zreteľnou tvárou, očami, obočím a pod. hľadajú zhodu. Sara a Shannon nie sú prvé „dvojičky“, ktoré sa na stránke našli. Skôr počas tohto roka našla svoju dvojníčku aj Niamh Geaney z Dublinu. Spoznala sa s Karen Branigan, ktorá žije len hodinu cesty od nej. Niam však nenašla len Karen, ale aj svoju druhú a tretiu dvojníčku.

Stretnutie týchto dvojníčok bolo veľkým prekvapením pre štatistiky. Výskumníci zozbierali údaje od 4000 ľudí a predpokladali, že nájsť zhodu v rovnakých ôsmich črtách tváre je jedna v bilióne. Štúdia však nemusela byť presná, pretože napríklad farba očí nemusí byť rovnaká, aby sa ľudia podobali. Je takmer nemožné nájsť niekoho, kto by vyzeral presne ako my. No je väčšia šanca na nájdenie niekoho podobného. Ani Sara a Shannon nie sú presné repliky, no vyzerajú veľmi podobne. Podľa doktorky Daniele Podini je pre zhodu dôležitý aj rovnaký strih vlasov, podobná postava či oblečenie.

Doppelganger-pair-met-

Sara-Nordstrom-and-Shannon-Lonergan-met-on-twinstranger

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť