Nezaradené

Perfektný vzťah nemusí byť iba vo filmoch. Pozrite si 10 bodov, vďaka ktorým si svoje spojenie môžete vylepšiť

Chcete dokonalý vzťah, ktorý bude fungovať?

Perfektný vzťah sa nevybuduje len tak sám od seba. Treba na ňom pracovať, snažiť sa. Pracovať však musíte obaja. Vyzerať by to malo takto:

1. Oživiť svoje najšťastnejšie spomienky

Keď sa vo vašom vzťahu stráca iskra, skúste si spomenúť na to, ako to začalo, aké to bolo krásne. Tieto spomienky vám môžu pomôcť vidieť veci iným pohľadom, tým zamilovanejším, prvotným a možno znova oživia aj city a vášeň.

2. Nezabudnite hovoriť o svojich túžbach

Čím dlhšie sme vo vzťahu, tým viac máme tendenciu očakávať, že naši partneri vedia predvídať naše túžby. Často očakávame konkrétne veci od našich milovaných, bez toho, aby sme vyjadrili, čo skutočne chceme dostať. Hovorte o tom, čo chcete robiť, dostať, kam chcete ísť… komunikácia je základ.

3. Nepýtajte sa: ,,Aký bol tvoj deň?“

Nudné otázky vás nezblížia, namiesto toho oživte vašu debatu otázkami ako ,,Bol tvoj deň zaujímavý?“ alebo „Čo ťa dnes rozosmialo?“ Budete prekvapení z tej živej a intímnej konverzácie, ktorá nastane.

4. Staňte sa odborníkmi jeden na druhého

Čo viete o svojej polovičke? Poznáte všetky jej chute, koníčky, záujmy a túžby? Neváhajte klásť otázky. Všímajte si aj reakcie vášho partnera na rôzne udalosti a situácie. Budete potrebovať tieto znalosti, aby ste toho druhého mohli urobiť šťastným.

5. Zostaňte sexy

Nejde o to, aby ste boli neustále krásne upravení, len neberte toho druhého ako samozrejmosť. Dbajte o seba, stále sa chcite páčiť jeden druhému.

6. Buďte kreatívni

Neseďte stále doma, možností je veľa. Príjemný večer pri pukancoch a dobrom filme na vás počká, buďte kreatívni a zažívajte spolu dobrodružstvá a radosť zo života…

7. Vlastné problémy nenoste do vzťahu

Keď máte problémy v práci alebo v nejakej inej časti života, ktorá sa týka len vás, neprenášajte ju do vzťahu. Neneste si domov zlú náladu a hnev. Riešte problémy spoločne alebo ich nechávajte tam, kde sa vytvorili.

8. Stopnite hádku

Ak sa kvôli niečomu hádate a už to naozaj nevyzerá dobre, stopnite to. Dajte si pauzu, urobte si čaj alebo choďte na prechádzku (pokojne aj samostatne). Nenechajte, aby vás hnev ovládol a aby ste povedali aj to, čo nechcete. Zvyšok si dopovedzte neskôr s chladnou hlavou.

9. Ukazujte svoje pocity

Často sme nastavení tak, že ukazujeme už len tie pocity, ktoré sú vyhrotené. Dovtedy ich totiž maskujeme a schovávame. Nerobte to tak, sklamanie a nespokojnosť nemusia narásť do nenávisti, depresie alebo do iných stavov, ktoré sú už prehnané. Hovorte o pocitoch v ich zárodku.

10. Ospravedlňte sa celým svojím srdcom

Ospravedlnenie hrá skutočne dôležitú úlohu vo vzťahu, ale musí pochádzať z vášho srdca. Keď to vyžaduje situácia, mali by ste byť čestní a priznať svoje chyby a plány na ich nápravu. Iba pravda umožní vášmu partnerovi odpustenie.

.src

titulná foto: img: thoughtcatalog.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť