paimages.co.uk
Nezaradené

Povolený odstrel (nepoučiteľných) lovcov nosorožcov má prvé výsledky. V Indii strážcovia zastrelili už 50 pytliakov

Národný park Kaziranga v Indii sa zviditeľnil vo svete svojimi prísnymi opatreniami voči pytliactvu. Ktoré navyše fungujú. Pred 100 rokmi v parku žilo len niekoľko nosorožcov. Celé roky sa park snažil chrániť ich, a želaný výsledok sa dostavil. Momentálne v parku žije 2400 jedincov jednorohých nosorožcov, čo činí dve tretiny celej svetovej populácie.

Foto: Emma Gatland

Strážcovia v parku majú povolenie zastreliť každého človeka podozrivého z pytliactva. O život takto prišlo už vyše 50 ľudí. Pre malé porovnanie, v roku 2015 bolo v parku strážcami zastrelených viac ľudí, než nosorožcov pytliakmi.

Foto: Martin Harvey

Foto: Michael Spain

Nosorožce sú pre pytliakov nesmiernym lákadlom. Ich roh sa v Ázii považuje za univerzálny liek na všetko od rakoviny, až po poruchy erekcie. Za 100 gramov ich rohu sa dá v priemere dostať 6000 dolárov.

Foto: Anupam Nath

Foto: epa.eu

Foto: www.paimages.co.uk

Ochrana nosorožcov je teda skutočne potrebná, ale mnoho ľudí sa pýta či až v takejto miere. Správa parku je často bombardovaná otázkou, či je život nosorožca cennejší ako ten ľudský. V každom prípade, strážcom za zastrelenie človeka nehrozí žiadne trestné stíhanie. Čo si myslíte vy?

Foto: Jonas Stenqvist

Foto: Rudi Hulshof

Foto: www.paimages.co.uk

zdroj: boredpanda.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť